Kerry: Rosja "kłamała mi w twarz" ws. Ukrainy

(fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Rosja wielokrotnie "kłamała mi i innym osobom w twarz" na temat swych działań na Ukrainie - oświadczył we wtorek w Senacie sekretarz stanu USA John Kerry. Szef amerykańskiej dyplomacji nie powiedział, czy jest zwolennikiem uzbrojenia Ukrainy przez USA.

 

Występując przed senacką podkomisją ds. badania wydatków budżetowych, Kerry powiedział, że Rosja uprawia największą od czasów zimnej wojny propagandę i wielokrotnie wprowadzała w błąd i kłamała na temat swej działalności na Ukrainie.

 

"(Rosjanie) uporczywie wprowadzali w błąd i kłamali, jakkolwiek by to nazwać, mi i innym osobom w twarz przy wielu różnych okazjach na temat swej działalności" - powiedział Kerry. USA i NATO od dawna przedstawiają dowody, że Rosja aktywnie wspiera i uzbraja separatystów na wschodzie Ukrainy, czemu Kreml zaprzecza.

 

Kerry był też pytany, czy Stany Zjednoczone zaczną dostarczać Ukrainie broń defensywną, o co apelują do administracji kongresmeni z obu partii. Broń ta miałaby pomóc ukraińskim siłom rządowym walczyć ze wspieraną przez Rosję rebelią na wschodzie Ukrainy.

 

Sekretarz stanu powtórzył, że ta opcja jest rozważana przez rząd USA. Odmówił odpowiedzi na pytanie, czy osobiście jest zwolennikiem zbrojenia Ukrainy. Podkreślił natomiast, że USA chcą zwiększać pomoc finansową dla Ukrainy, do czego konieczna jest zgoda Kongresu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Fabian 15:55:20 | 2015-02-25
/.Polecam serwis aukcyjny, można kupić laptopa, telefon albo aparat za śmieszne pieniądze. Na razie mała ilość użytkowników, więc są duże szanse na wygranie licytacji :)
http://kuptanio.5v.pl

Oceń 1 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 12:22:47 | 2015-02-25
Skoro autor notki nie podał, jakie konkretnie kłastwa miała rzekomo Rosja mówić Kerryemu, to ta notka jest typowa propagandą - podaje się ciemnemu ludowi do wierzenia jakąś bajkę, a lud ma w nią wierzyć bez zastrzeżeń.

Czysty PRL - wstyd Deonie, że powtarzacie tego rodzaju brednie.

Oceń 3 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~aka 11:45:28 | 2015-02-25
wreszcie nawet dyplomaci zazcynaja nazywać sparwy po imieniu

Oceń 8 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~a-psik 03:31:00 | 2015-02-25
Robi głupa z siebie czy swoich słuchaczy?

Oceń 5 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook