Rosyjskie czołgi kierują się do Nowoazowska

(fot. PAP/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO)

Przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Andrij Łysenko powiedział w piątek, że ponad 20 rosyjskich czołgów, 10 wyrzutni rakietowych i autobusy z bojownikami przekroczyły granicę z Ukrainą i skierowały się do Nowoazowska.

 

Nowoazowsk w obwodzie donieckim jest kontrolowany przez separatystów i leży na wschód od strategicznego miasta portowego Mariupol będącego w rękach sił rządowych.

 

- W ostatnich dniach prześledzono, że mimo mińskiego porozumienia (o zawieszeniu broni), sprzęt wojskowy i amunicja trafia z Rosji na Ukrainę - powiedział rzecznik RBNiO na briefingu transmitowanym przez telewizję. - Ponad 20 czołgów, 10 samobieżnych wyrzutni rakietowych i 15 ciężarówek pojechało w kierunku Nowoazowska - powiedział Łysenko. Dodał, że namierzono też w rejonie przekraczające granicę autobusy z bojownikami z Rosji.

 

Jeden z rzeczników operacji zbrojnej wymierzonej w rebeliantów Anatolij Stelmach poinformował w czwartek, że prorosyjscy separatyści zaatakowali tego dnia pozycje sił rządowych Ukrainy w okolicach wsi Szyrokyne w pobliżu Mariupola nad Morzem Azowskim w obwodzie donieckim. Według przedstawicieli władz ukraińskich separatyści chcą opanować drogę do Mariupola i na Krym.

 

Władze Ukrainy zabiegają o skierowanie na wschód kraju misji policyjnej Unii Europejskiej, działającej na podstawie decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Ukraińcy chcą, by prócz monitorowania linii walk z separatystami misja ta obserwowała kontrolowane przez separatystów odcinki granicy z Rosją.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.8

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (28)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Tuhaj-bej 18:55:32 | 2015-02-20
 Hej Bohunie,  na  Mariupol

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak 16:37:24 | 2015-02-20
"autobusy z bojownikami przekroczyły granicę z Ukrainą "
deonie to są bandyci a nie bojownicy

Oceń 12 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~polak 16:14:01 | 2015-02-20
To jest zawieszenie broni po rusku! Niestety Merkel to kupuje!
http://arturprosty.blogspot.com/2015/02/angela-merkel-cierpi-na-syndrom.html

Oceń 5 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 15:42:22 | 2015-02-20
Putin wystawił w Donbasie nielichą armię. Według szacunków ukraińskich "ludowe republiki" dysponują około 30-35 tysięcy wojska, 500 czołgów, ok. 1000 pojazdów bojowych, 700 jednostek artylerii i 50 zestawów raketowych ziemia-powietrze. Ta armia jest na bieżąco wspierana logistycznie przez Rosję. 
Dla porównania to polskie Wojska Lądowe liczą 50-60 tysięcy ludzi, około 900 czołgów i 1400 pojazdów bojowych, tyle, że w Polsce 38 mln ludzie, a "ludowe republiki" to 2-3 miliony ludzi, z czego 1.2 miliona uciekło przed wojną
Więc Putin coś musi z tymi uzbrojonymi bandami zrobić, wojsko nie może sie nudzić.

Oceń 6 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 15:32:15 | 2015-02-20
Bardzo ciekawy sojusz nam się ostatnio rysuje. Lewacy wszelkiej maści z "Krytyki Politycznej" i Komunistycznej Partii Polski (czy wiecie Państwo, że taki twór istnieje aktualnie w Polsce?)  i skrajni narodowcy. O co chodzi? O miłość od silnej ręki? Ubóstwo umysłowe?, Frukta z Moskwy? Pamiętacie czym kończy się "Rok 1984 G. Orwella - "I Winston poczuł, że kocha Wielkiego Brata..."

Oceń 5 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bohun 15:25:53 | 2015-02-20
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/powstala-polska-wersja-rosyjskiego-portalu-informacyjnego-sputnik...
Wszystkich rosyjskich troli zapraszam serdecznie do wsparcia swoimi cennymi komentarzami polskojęzycznego portalu Sputnik. Tu się marnujecie.

Oceń 5 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 14:29:44 | 2015-02-20
To są czołgi, które powstańcom sprezentowała ukraińska armia w Debalcewie. Rosjanie niczego nie muszą posyłać, Ukraińcy sami dbają o zaopatrzenie powstańców. http://www.nowastrategia.org.pl/koniec-ukrainskiego-oporu-pod-debalcewem/

Oceń 4 22 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook