"SZ": dyplomatyczne zabiegi na Ukrainie farsą

(fot. PAP/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO)

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" określa zabiegi dyplomatyczne Zachodu o rozwiązanie kryzysu na Ukrainie, w tym obecną dyskusję o misji pokojowej pod egidą UE lub ONZ, jako farsę ze względu na brak zainteresowania Władimira Putina pokojem.

 

"Czasami dyplomacja staje się dziedziną osobliwą. Niemiecka kanclerz oraz prezydenci Francji i Ukrainy skontaktowali się w czwartek ze swoim rosyjskim kolegą w celu omówienia trwających walk w Donbasie. Na zakończenie wszystkie strony zapewniły, że podtrzymują ustalenia umowy o rozejmie z Mińska - tak jakby ta umowa nie została właśnie rozstrzelana na kawałki przez separatystów podczas bitwy w Donbasie" - czytamy w komentarzu opublikowanym w piątek na łamach największej niemieckiej gazety opiniotwórczej.

 

"Sam Putin napominał - i nikt nie zaprotestował - że należy ściśle przestrzegać przyjętych ustaleń" - zaznacza autor komentarza.

 

"Cóż za farsa" - ocenia "SZ". Komentator zwraca uwagę, że nikt nawet nie zająknął się o tym, iż sam Putin szydził jeszcze kilka dni temu z armii ukraińskiej, która - jak oświadczył - w Debalcewie została pokonana przez rolników i traktorzystów. "Ani słowa o tym, że ci rolnicy i traktorzyści otrzymali broń z Rosji. Ani słowa o tym, że dla Putina dziecinną igraszką byłoby powstrzymanie szturmu na Debalcewe" - czytamy w "SZ".

 

W tych warunkach nie ma sensu dyskutowanie o misji pokojowej - wszystko jedno czy pod flagą UE czy ONZ lub OBWE. "Misje pokojowe mają sens tylko wtedy, gdy obie strony konfliktu pragną pokoju. W Donbasie jedna strona (Putin) nie chce pokoju" - pisze komentator "Sueddeutsche Zeitung".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~tak 10:19:57 | 2015-02-20
Byle dziennikarz to rozumie a przywódczyni całej Europy nie. Jaka Europa takie jej kierownictwo

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Mike 09:52:37 | 2015-02-20
super! w koncu ktos wylozyl kawe na lawe!

Oceń 5 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook