"Putin nie postępuje w duchu umowy z Mińska"

(fot. EPA/SZILARD KOSZTICSAK)

Brytyjski minister spraw zagranicznych Philip Hammond powiedział w środę, nawiązując do sytuacji w mieście Debalcewe w ukraińskim obwodzie donieckim, że prezydent Rosji Władimir Putin nie zachowuje się w duchu postanowień z Mińska.

 

Jeśli rozejm na Ukrainie się załamie, UE powinna co najmniej przedłużyć sankcje wobec Moskwy - uważa szef brytyjskiej dyplomacji.

 

"Słyszę, że prezydent Putin apeluje do sił ukraińskich w Debalcewe, by się poddały. To jest całkowicie niezgodne z duchem tego, co uzgodniono w ubiegłym tygodniu (w Mińsku)" i obnaża prawdziwe intencje" - powiedział brytyjski minister po spotkaniu w Lizbonie z portugalskim odpowiednikiem Rui Machete.

 

"Jeśli rozejm się załamie lub ustalimy, że Rosja nie działa w dobrej wierze, powinniśmy przede wszystkim jasno oświadczyć, że sankcje, które mają wygasnąć w lipcu, zostaną przedłużone do końca roku" - uważa minister Hammond.

 

Ukraińskie siły rządowe broniły się od zeszłego tygodnia przed intensywnymi atakami prorosyjskich separatystów w strategicznym mieście Debalcewe w obwodzie donieckim.

 

Władze ukraińskie oświadczyły, że sytuacja w Debalcewe to namacalny dowód na to, że ani Rosja ani separatyści nie przestrzegają zawartych 12 lutego w Mińsku porozumień pokojowych.

 

Zgodnie z porozumieniem pokojowym w Mińsku od 15 lutego w Donbasie miało obowiązywać zawieszenie broni.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.14

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leszek 18:33:24 | 2015-02-19
http://russian.rt.com/article/75250
--------------
Изварино, Иловайск, Донецк, Дебальцево: смертельные котлы президента Петра Порошенко
--------------
Putin wylicza swoje wojenne przewagi, teraz Kreml się puszy kolejnym laurem do wojennej chwały. A że zabito przy okazji setki i tysiące niewinnych ludzi, to spadkobierców i uczniów Lenina i Stalina to akurat najmniej obchodzi.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 17:51:17 | 2015-02-19
Podczas negocjacji w Mińsku Putin nalegał na kapitulację Debalcewa. zas prezydent Poroszenko był przeciwnego zdania. W końcowym efekcie wygrał ten, co wystawił do walki więcej czołgów, rakiet i więcej wojska. Ale to nie jest porażka Ukrainy, a porażka cywilizowanego świata, że w XXI wieku rację ma ten, co ma więcej czołgów i rakiet.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 21:53:07 | 2015-02-18
Putin tam nie wysłał armii, więc niby o co chodzi temu niedojdzie umysłowemu? 

Ukraińcy dostają tam tęgie lanie od górników, ponieważ odrzucili propozycję wycofania wojsk, ale bez uzbrojenia. Dzieje sie to za linią frontu, więc powstańcy nie łamią porozumień mińskich.

Oceń 1 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 20:19:51 | 2015-02-18
Następny zachodni zgniłek odkrył Amerykę. Pewnie zyska 1,5% w sondażach. Albo straci. Que differenza?

Oceń 2 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?