Separatyści: musimy walczyć o Debalcewe

(fot. EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO)

Prorosyjscy separatyści nie mogą "z powodów moralnych" zaprzestać walk o miasto Debalcewe na wschodzie Ukrainy; muszą reagować na ostrzał ze strony sił ukraińskich - oświadczył we wtorek przedstawiciel samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Denys Puszylin.

 

"Nie mamy prawa (zaprzestać walk o Debalcewe). To nawet kwestia moralna. To nasze wewnętrzne terytorium" - powiedział Puszylin agencji Reutera. Debalcewe to strategicznie położone miasto, przez które przebiega droga i linia kolejowa łączące Donieck z Ługańskiem. Według władz Rosji i przywódców separatystów w mieście jest okrążonych ok. 8 tys. żołnierzy ukraińskich. Władze w Kijowie twierdzą, że są w stanie zaopatrywać swoje siły walczące w Debalcewe.

 

Puszylin dodał, że separatyści "muszą odpowiadać na ogień, niszczyć pozycje wroga". "Jesteśmy gotowi w każdej chwili (zacząć proces wycofywania ciężkiej broni), mamy wszystko gotowe na obustronne wycofanie" - mówił lider separatystów. "Niczego nie zrobimy jednostronnie, bo to uczyniłoby z naszych żołnierzy cele" - zaznaczył.

 

W nocy z poniedziałku na wtorek minął termin, w którym zgodnie z porozumieniem z Mińska z 12 lutego siły podległe władzom w Kijowie i separatyści mieli zacząć wycofywanie ciężkiego uzbrojenia z linii frontu. Obie strony miały na rozpoczęcie procesu wycofywania ciężkiej broni najwyżej dwa dni od wejścia w życie rozejmu w nocy z 14 na 15 lutego.

 

Przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko mówił w poniedziałek, że rozejm jest łamany i dlatego ukraińska armia nie jest obecnie gotowa do wycofania z linii frontu ciężkiej broni. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bohun 09:39:14 | 2015-02-17
http://kresy24.pl/64073/propagandysta-rosyjskiego-swiata-zachwycony-artyleryjskim-ostrzalem-debal...

Oceń 2 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bohun 09:07:58 | 2015-02-17
Teraz "muszą" walczyć o Debalcewe. Po kolejnym rozejmie będą musieli walczyć o Kramatorsk. Po następnym będą musieli walczyć o Słowiańsk. I tak dalej aż do polskiej granicy.
Po prostu "muszą".

Oceń 7 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook