Putin weźmie udział w rozmowach w Mińsku

(fot. PAP/EPA/FREDRIK VON ERICHSEN)

Prezydent Rosji Władimir Putin weźmie w środę udział w rozmowach w Mińsku z przywódcami Niemiec, Francji i Ukrainy w sprawie uregulowania konfliktu ukraińskiego - potwierdziły przed południem służby prasowe Kremla.

 

"Prezydent Rosji Władimir Putin dzisiaj uda się z wizytą do Mińska, gdzie będzie uczestniczył w negocjacjach w +formacie normandzkim+" - czytamy w oświadczeniu Kremla.

 

W środę około godz. 16 czasu polskiego w stolicy Białorusi ma rozpocząć się spotkanie na szczycie przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji. Kanclerz Angela Merkel oraz prezydenci Francois Hollande, Petro Poroszenko i Władimir Putin mają podjąć kolejną próbę uregulowania trwającego od kwietnia 2014 roku konfliktu zbrojnego na Ukrainie i doprowadzić do podpisania planu pokojowego.

 

Prezydent Poroszenko, który we wtorek rozmawiał przez telefon m.in. z prezydentem USA Barackiem Obamą, powiedział, że spotkanie w białoruskiej stolicy będzie jedną z ostatnich szans na ogłoszenie bezwarunkowego rozejmu i wycofanie ciężkiej broni ze strefy walk na wschodzie Ukrainy. Dotychczas w konflikcie poniosło śmierć ponad 5300 osób.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook