Putin, Merkel, Hollande rozmawiali o Ukrainie

(fot. PAP/EPA/CHRISTIAN LUTZ / POOL)

Gwałtowne zaostrzenie się sytuacji we wschodniej Ukrainie było tematem rozmowy telefonicznej, jaką w sobotę przeprowadzili prezydent Rosji Władimir Putin, Francji Francois Hollande i kanclerz Niemiec Angela Merkel - poinformowała służba prasowa Kremla.

 

Według tego źródła rozmówcy w związku z odbywającym się w sobotę w Mińsku kolejnym spotkaniem grupy kontaktowej wyrazili nadzieję, że głównym tematem będzie jak najszybsze zawieszenie broni i wycofanie z rejonu konfliktu broni ciężkiej.

 

W sobotę w stolicy Białorusi Mińsku rozpoczęły się rozmowy trójstronnej (OBWE, Ukraina, Rosja) grupy kontaktowej ds. kryzysu na Ukrainie.

 

Do Mińska przybyli: były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, ambasador Rosji w Kijowie Michaił Zurabow i wysłanniczka OBWE Heidi Tagliavini, a także reprezentujący samozwańcze republiki doniecką i ługańską Denys Puszylin i Władysław Dejnego.

 

Wcześniej informowano, że trójstronna grupa kontaktowa przygotowała nowy dokument ws. Ukrainy i liczy na jego podpisanie w sobotę. W dokumencie przewidziano konkretne posunięcia, które powinny zapewnić realizację podstawowych kroków zmierzających do deeskalacji konfliktu.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 17:42:09 | 2015-02-01
Gdyby wszyscy ludzie całego świata rozmawiali przez cały dzień, to wyzwolona w ten sposób energia zagotowała by wiadro wody.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~picassojerzy 13:28:58 | 2015-02-01
UE powinna natychmiast dostarczyć za miiardy dolarów nowoczesna bron dla Ukrainy. Obce państwo Rosja najechało na kraj przujazny UE i NATO a zamiast realnego wsparcia Ukraina dostaje stek bzdur

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~adam m. 09:45:11 | 2015-02-01
Co powiedział Putin dla Merkel.
http://arturprosty.blogspot.com/2015/01/putin-do-merkel-i-co-masz-mi-do.html

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook