Europa sprząta po Xynthii i liczy straty

W Europie Zachodniej trwa usuwanie szkód i szacowanie strat, wyrządzonych podczas weekendu przez nawałnicę Xynthia, która pochłonęła w kilku krajach co najmniej 55 ofiar śmiertelnych.

 

We Francji nawałnica spowodowała śmierć 47 ludzi - poinformował minister spraw wewnętrznych Brice Hortefeux. Wizytę w najciężej dotkniętych rejonach nad Atlantykiem zapowiedział prezydent Nicolas Sarkozy.

 

W poniedziałek rano jeszcze pół miliona gospodarstw domowych było pozbawionych prądu. Paryż zapowiada, że będzie w Brukseli zabiegał o pomoc dla poszkodowanych z unijnego funduszu solidarnościowego.

 

Także w Niemczech przystąpiono do usuwania szkód po przejściu Xynthii, która pochłonęła w tym kraju sześć ofiar śmiertelnych, zrywała dachy z domów i wyrywała drzewa z korzeniami.

 

Nadal występują znaczne opóźnienia w komunikacji kolejowej i lotniczej. Na lotnisku we Frankfurcie nad Menem odwołano w poniedziałek rano 15 lotów na trasach krajowych i europejskich. Szkody, wyrządzone przez Xynthię, wstępnie szacuje się w Niemczech na wiele milionów euro.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook