Ukraina: wniosek o uznanie Rosji za agresora

(fot. PAP/EPA/ANASTASIA VLASOVA)

Liderzy frakcji w parlamencie Ukrainy uzgodnili z prezydentem Petrem Poroszenką, że we wtorek zostanie podjęta w Radzie Najwyższej decyzja o uznaniu Rosji za państwo agresora - pisze w poniedziałek agencja Interfax-Ukraina, powołując się na frakcję Samopomoc.

 

"Właśnie omówiliśmy tę sprawę. I jutro parlament podejmie decyzję" - powiedział dziennikarzom lider frakcji partii Samopomoc Ołeh Bereziuk po naradzie z prezydentem Poroszenką.

 

"Prócz tego parlament zwróci się do państw sojuszniczych o zaoferowanie Ukrainie pomocy w postaci sprzętu obronnego, by nasza armia była bardziej efektywna w walce z agresorem" - oświadczył przedstawiciel frakcji Samopomoc.

 

Odpowiadając na pytanie agencji Interfax-Ukraina, czy osiągnięto już ostateczne porozumienie z koalicją w sprawie głosowania za uznaniem Rosji za państwo agresora, lider frakcji Samopomoc powiedział, że decyzję w tej sprawie podejmie we wtorek parlament, a liderzy frakcji, którzy opowiadają się za taką decyzją, mają omawiać jeszcze tę kwestię na posiedzeniu z członkami swych frakcji.

 

Bereziuk poinformował, że we wtorek przedstawiciele frakcji koalicji mają wydać wspólne oświadczenie w tej sprawie.

 

Koalicja, która nosi nazwę "Europejska Ukraina" i liczy 302 deputowanych, co daje jej większość konstytucyjną, powstała po październikowych wyborach parlamentarnych i składa się z prezydenckiego Bloku Petra Poroszenki, Frontu Ludowego premiera Arsenija Jaceniuka, Samopomocy mera Lwowa Andrija Sadowego, Radykalnej Partii Ołeha Laszki i Batkiwszczyny (Ojczyzny) b. premier Julii Tymoszenko.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.4

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~akka 22:30:23 | 2015-01-26
Dokładnie -separatyści to tylko przykrywka Putina.

Oceń 3 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~a-psik 20:43:03 | 2015-01-26
no nie wiem...
Jeśli Zachód popierając tzw. "rebeliantów" mógł bombardować siły rządowe w Libii to na tej samej zasadzie teraz Rosja też mogłaby bombardować siły rządowe na Ukrainie.
Czym różnią się te sytuacje?

Oceń 5 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook