Afganistan: minister poszukiwany przez Interpol

(fot. Dhatfield / Wikimedia Commons /

Władze Afganistanu badają doniesienia, że nominowany na ministra rolnictwa Mohammad Jakub Haidari jest poszukiwany przez Interpol. Rzecznik prezydenta powiedział w niedzielę, że jeśli okaże się to prawdą, Haidariego dosięgnie afgański wymiar sprawiedliwości.

 

Na liście przestępców poszukiwanych przez Interpol jest mężczyzna o tym samym nazwisku, który odpowiedzialny jest za oszustwa podatkowe na wielką skalę, a co więcej wygląda jak świeżo nominowany minister - podaje AP.

 

Rzecznik prezydenta Aszrafa Ghaniego, Nazifullah Salarzai, powiedział, że jeśli oskarżenia dotyczą rzeczywiście Mohammada Jakuba Haidariego, to jego nominacja zostanie natychmiast wycofana.

 

Jak komentuje AP, sprawa ta może przysporzyć wielu kłopotów prezydentowi, który z walki z korupcją uczynił jedno ze swych najważniejszych haseł wyborczych.

 

Według estońskich mediów Haidari jest poszukiwany przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości za oszustwa podatkowe i defraudacje, których miał się dopuścić w 2003 roku, gdy był dyrektorem estońskiej firmy As Rapla Dairy. Haidari był szefem tej spółki do ubiegłego roku, kiedy to firma zbankrutowała.

 

Haidari uciekł z Estonii i nie stawił się w sądzie, gdzie toczyła się sprawa związana z bankructwem As Rapla Dairy.

 

Ghani ogłosił skład swego gabinetu w ubiegłym tygodniu; jego zamiarem było utworzenie merytorycznego rządu, w którym żaden minister nie piastował takiej funkcji podczas 13 lat rządów prezydenta Hamida Karzaja, kojarzonych z korupcją i klientyzmem.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~janko 22:32:55 | 2015-01-18
Oszustwa na wielką skalę...
to naszych POlszewików będzie tam można wpisać praktycznie hurtowo.
I oni o tym wiedzą.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?