Putin: doktryna wojskowa Rosji - obronna

(fot. PAP/EPA/ALEXEY DRUZHINYN /RIA NOVOSTI / KREMLIN POOL)

Doktryna militarna Rosji "pozostaje czysto obronna" - oświadczył w piątek prezydent Władimir Putin, pomimo - jak to ujął - wzmożonej aktywności NATO w Europie Wschodniej, w pobliżu rosyjskich granic.

 

"Będziemy w sposób stanowczy i konsekwentny bronić naszego bezpieczeństwa" - powiedział Putin na spotkaniu w rosyjskim ministerstwie obrony z najwyższą kadrą dowódczą.

 

Zapowiedział, że Rosja będzie kontynuowała swój ambitny program modernizacji sił zbrojnych, ze szczególnym naciskiem na strategiczne wojska nuklearne. Putin podkreślił, że siły nuklearne są "ważnym czynnikiem w utrzymaniu równowagi globalnej" dodając, że "skutecznie wykluczają one możliwość agresji na dużą skalę przeciwko Rosji".

 

Rosyjski przywódca poinformował, że wojsko ma otrzymać w najbliższym czasie 50 nowych międzykontynentalnych rakiet balistycznych, znacznie więcej niż w latach poprzednich.

 

Stosunki na linii Rosja-Zachód są najgorsze od zakończenia zimnej wojny w związku z kryzysem na Ukrainie. Ogromne nakłady na wojsko nie ustają w Rosji pomimo problemów gospodarczych spowodowanych zachodnimi sankcji w związku z rolą Moskwy w konflikcie ukraińskim i załamaniem cen ropy naftowej na światowych rynkach. Gwałtowny spadek wartości rubla w tym tygodniu podsycił obawy dotyczące wysokiej inflacji i kryzysu finansowego.

 

Rosyjski prezydent na piątkowym spotkaniu z dowództwem sił zbrojnych zażądał, aby "okręty podwodne nie stały w dokach", a baterie rakietowe były "odpowiednio konserwowane" - podaje agencja TASS.

 

"Musimy zorganizować współdziałanie przemysłu i sił zbrojnych w zakresie opanowywania nowego sprzętu, terminowego wprowadzania go do eksploatacji i przekazywania jednostkom wojskowym" - powiedział Putin. "W tym celu trzeba oczywiście w sposób właściwy i przy jak najmniejszych nakładach przygotować infrastrukturę i kadry. Nie możemy godzić się na to, aby jednostki marynarki wojennej stały bezczynnie i pochłaniały jedynie środki na konserwację" - zaznaczył.

 

Jak dodał Putin, dotyczy to nie tylko jednostek pływających, ale także lotnictwa i wszystkich innych systemów obronnych. "Jest rzeczą niedopuszczalną i przejawem niegospodarności, gdy najnowocześniejsze systemy rakietowe, którymi słusznie się szczycimy i które wchodzą na uzbrojenie wojsk lądowych, były niewłaściwie konserwowane" - ocenił szef rosyjskiego państwa. Według niego, jest jeszcze wiele do zrobienia w tej kwestii.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.89

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 00:42:10 | 2014-12-20
Ojojoj! Wiele wskazuje na to, że Słodki Książę naprawdę  popiera politykę pana Vladimira Vladimirowica. No któżby się spodziewał...

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Pupil :-) 00:23:10 | 2014-12-20
Panie Bohun, proszę mi przypomnieć kto to powiedział: "Chcesz mieć pokój, zbrój się jak do wojny"?
Czyja jest to inegralna z polityką filozofia?  

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Pupil :-) 00:16:19 | 2014-12-20
A czy wszystkim Państwu zależy tak bardzo na integralności Ukrainy, która jej nigdy nie miała i pałacie tak wielką miłoscią do niej? 
Na kogo od czasów IIwojny światowj napadł ZSRR i obecna Rosja, że się jej na wszystkich forach tak śmiertelnie boicie? 
Porównajcie w miłującymi pokój i polityką USA, rzekomo "przyjaciółmi".
"Kardynała Rychelie sekret dziś wam zdradzę,
 od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę"   

Oceń 1 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bohun 23:01:38 | 2014-12-19
Wychodząc z założenia, ze najlepszą obroną jest atak to doktryna wojskowa Rosji zawsze była czysto obronna

Oceń 5 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Pupil :-) 22:19:03 | 2014-12-19
Dlaczego tutaj w wypowiedziach się słyszy tylko, że Putin jest jakimś agresorem? Dlaczego nazywa się go drugim Hitlerem?
Kiedy wtrącił się w integralne sprawy Ukrainy?
Kraju, w którym większość z jego narodu obywateli go budowała i tworzyła, oraz w nim mieszka po dziś dzień. 
A mało, albo nic się nie mówi o USA i jego przywódcy z Pokojową Nagrodą Nobla, który się wszędzie wciska i Izraelu miłującym pokój od ponad 60-ciu lat non stop?
DLACZEGO ???    

Oceń 2 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook