Wielokrotnie naruszono rozejm na Ukrainie

(fot. U.S. Department of Defense Current Photos / Foter / CC BY-NC-ND)

Obowiązujące od wtorku zawieszenie broni w walkach między siłami rządowymi Ukrainy a prorosyjskimi rebeliantami na wschodzie tego kraju zostało złamane 14 razy - oświadczył w środę sztab prowadzonej tam ukraińskiej operacji wymierzonej w separatystów.

 
O naruszenie porozumienia o wstrzymaniu walk jej dowództwo oskarżyło rebeliantów. "Artyleria sił operacji antyterrorystycznej nie odpowiadała na te ataki ogniem" - podkreślono w komunikacie, opublikowanym w godzinach porannych na Facebooku. Pozycje oddziałów ukraińskich zostały ostrzelane w rejonie Doniecka, Ługańska i miasta Debalcewe - czytamy.
 
"Dzień ciszy" na wschodniej Ukrainie ogłoszono w oczekiwaniu na kolejną rundę rozmów pokojowych w stolicy Białorusi, Mińsku. Zapowiadano ją pierwotnie na wtorek, jednak obecnie mówi się o czwartku. Termin ten wymienił przedstawiciel MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba w rozmowie z jedną z ukraińskich stacji telewizyjnych.
 
W poprzednich rozmowach pokojowych, do których doszło we wrześniu uczestniczyli przedstawiciele Ukrainy, Rosji oraz OBWE, a także reprezentanci rebeliantów.
Podpisano wówczas memorandum, które mówiło m.in. o zawieszeniu broni, utworzeniu zdemilitaryzowanej strefy buforowej na wschodzie Ukrainy i zatrzymaniu się sił wojskowych obu stron na linii frontu według stanu z 20 września. Separatyści i Ukraina oskarżają się wzajemnie o łamanie zapisów tego porozumienia.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 14:27:04 | 2014-12-10
Tłumacząc na język potoczny, wojska ukraińskie naruszyły zawieszenie broni 14 razy.

Oceń 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?