Rosjanie przysłali kolejny konwój humanitarny

(fot. PAP/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO)

Na Ukrainę wjechało w niedzielę z Rosji 106 ciężarówek konwoju tzw. pomocy humanitarnej dla mieszkańców opanowanych przez separatystów terenów obwodów donieckiego i ługańskiego - poinformował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie Andrij Łysenko.

 

Strona ukraińska nie zna zawartości tych ciężarówek, a do ludzi na terytorium samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) i Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) żadna pomoc z Rosji nie dociera - przekazał.

 

"Konwoje humanitarne to tylko obrazek dla mediów, realnej pomocy prości mieszkańcy Donbasu nie otrzymują. Jest wprost odwrotnie: lwia część tych tak zwanych ładunków humanitarnych to amunicja i broń, która trafia do bojowników urządzających między sobą pojedynki w związku ze wzajemnymi oskarżeniami o rozkradanie rosyjskiej pomocy" - powiedział Łysenko.

 

Rzecznik zaznaczył, że tak jak w poprzednich przypadkach ukraińskie władze graniczne nie zostały dopuszczone przez Rosjan do skontrolowania zawartości pojazdów z pomocą. W konwoju nie było też przedstawicieli Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża.

 

Dotychczas Rosja przesłała na Ukrainę osiem konwojów humanitarnych, które - według oświadczeń Moskwy - przewoziły artykuły pierwszej potrzeby dla mieszkańców separatystycznych regionów na wschodzie kraju. Pierwszy z nich wjechał na Ukrainę nielegalnie w sierpniu.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bohun 12:36:52 | 2014-12-01
Fala głodowych buntów ogarnęła w ciągu ostatnich dni tereny kontrolowane przez separatystów na Ukrainie. W Swierdłowsku i Czerwonopartizansku miejscowe oddziały wystąpiły przeciwko rosyjskim Kozakom i wypowiedziały posłuszeństwo władzom Ługańskiej Republiki Ludowej i Noworosji.
http://kresy24.pl/59259/bunt-w-szeregach-separatystow-wygonili-kozakow-i-wypowiedzieli-posluszens...

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bohun 12:33:59 | 2014-12-01
W świecie przestępczym znany pod pseudonimem „Małysz”. Za zabójstwo i napady z bronią skazany na 15 lat w rosyjskich koloniach karnych o zaostrzonym rygorze. Teraz Jewgienij Stanisławowicz Iszczenko wyszedł na wolność i został właśnie komendantem 50-tysięcznego Pierwomajska na Ukrainie.
http://kresy24.pl/59913/a-to-ci-komendant-zbrodniarz-z-15-letnim-stazem-rzadzi-miastem/

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~bbbb 21:58:00 | 2014-11-30
tylko czekać jak przestępcy rozpoczną wzmożone akcje militarne po tej pomocy humanitarnej.

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bohun 21:24:56 | 2014-11-30
Baryłka w Niujorku po 66 bagsów. za chwilę będzie potrzebna pomoc humanitarna w Rosji.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 19:34:55 | 2014-11-30
Rosjanie najlepiej by zrobili, gdyby tymi ciężarówkami wywieźli z powrotem czołgi, artylerię, rakiety klasy ziemia-ziemia i ziemia-powietrza, całą technikę wojskową która przerzucali na te ziemie miesiącami. Oraz gdyby wycofali swoje wojska, zbrojne bandy i najemników - nazywających się, według kremlowskiej nomenklatury - "emerywanymi wojskowowymi". Ale do tego pewnie by trzeba było nie 8 ale 88 konwojów.

Oceń 7 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook