Kolumna z pomocą humanitarną w Ługańsku

(fot. PAP/EPA/ANASTASIA VLASOVA)

Licząca 50 pojazdów kolumna rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych z pomocą humanitarną dla wschodniej Ukrainy dotarła do Ługańska - poinformowała w piątek agencja TASS. Według TASS-a trafiło tam 500 ton pomocy.

 

Wcześniej podawano, że pierwsze ciężarówki z czwartego rosyjskiego konwoju przekroczyły już przejście graniczne Donieck-Izwaryne.

 

Jak przekazała agencja TASS, część transportu miała się udać do Doniecka na wschodniej Ukrainie, a druga do Ługańska. W sumie do tych regionów ma zostać przekazanych 1000 ton pomocy humanitarnej - żywności i materiałów budowlanych.

 

Kolumna wyruszyła w drogę we wtorek o godz. 15 czasu moskiewskiego (13 w Polsce) z Noginska koło Moskwy, gdzie znajduje się baza logistyczna ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

 

Jest to już czwarty konwój z pomocą Federacji Rosyjskiej dla kontrolowanego przez prorosyjskich rebeliantów ukraińskiego Donbasu. Pierwszy dotarł tam w sierpniu, a dwa kolejne - we wrześniu. Według strony rosyjskiej dostarczyły one do obwodów donieckiego i ługańskiego około 6 tys. ton żywności, wody pitnej, lekarstw, ciepłej odzieży i generatorów prądu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook