Wybory na Ukrainie to zwycięstwo demokracji

(fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)

Niedzielne wybory parlamentarne na Ukrainie były zwycięstwem Ukraińców oraz demokracji - oświadczyli szef KE Jose Barroso oraz przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Ocenili, że wyniki wskazują na potrzebę znalezienia szerokiego porozumienia.

 

"Czekamy na utworzenie nowego rządu. Rezultat wyborów jest podstawą do szerokiego porozumienia narodowego, by zintensyfikować wiele potrzebnych gospodarczych i politycznych reform na Ukrainie" - napisali w poniedziałkowym wspólnym oświadczeniu liderzy UE.

 

Zwrócili uwagę na dobrą ocenę procesu głosowania przez OBWE, które uznało, że wybory były zgodne z normami demokratycznymi. Barroso i Van Rompuy stwierdzili, że to ważny krok na drodze wzmacniania demokratycznych standardów zgodnie z ukraińskimi zobowiązaniami.

 

"Ożywienie procesu reform, w tym rozpoczęcie ogólnonarodowego dialogu, będzie kluczowe w kontekście stowarzyszenia politycznego i integracji gospodarczej z UE oraz umacniania jedności Ukrainy i jej spójności wewnętrznej" - wskazali politycy.

 

Podkreślili wagę przeprowadzenia zgodnie z prawem ukraińskim zbliżających się przedterminowych wyborów lokalnych w Donbasie. Napisali, że ich celem też powinna być deeskalacja konfliktu i skupienie się na reformach i dialogu między rządem Ukrainy i demokratycznie wybranymi przedstawicielami społeczeństwa.

 

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz oświadczył, że podróż, która zaczęła się od demokratycznego oporu na Majdanie i doprowadziła do wyboru nowego prezydenta i parlamentu, jest teraz zakończona.

 

Wskazał, że nowy parlament i rząd ukraiński staną teraz przed wyzwaniem, jakim jest praca na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu, zapoczątkowanie ożywienia gospodarczego i uruchomienie kluczowych reform w szczególności związanych rządami prawa, systemem sprawiedliwości i walką z korupcją.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~a-psik 22:28:51 | 2014-10-28
Wybory, nawet fałszowane, zawsze są propagandowo ogłaszane świętem i zwycięstwem "demokracji".
W Polsce czeka nas niedługo cała seria takich świąt i zwycięstw chociaż karty już pewnie dawno rozdane.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alf 11:54:20 | 2014-10-28
Może w końcu ktoś się obudzi i zobaczy, że nie wszyscy zgadzają się na propagandę benderowców.

Oceń 3 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tangerine Dream 07:34:20 | 2014-10-28
Tak  wygląda  kneblowanie  wolnego, niezależnego  głosu :
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-hakerski-atak-po-protestach-pod-konsulatami-ukrainy,nId,1541450

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tangerine Dream 07:29:20 | 2014-10-28
  DEONIE,  przestań  się  kompromitować  powielaniem  takich bredni propagandowych.   Obniżasz  swoją  wiarygodność  do minimum
 Lepiej już  zamilczeć, ciszej nad tą  trumną. 

Oceń 2 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook