Poroszenko: głosujcie zgodnie z sumieniem

(fot. Atlantic Council / flickr.com)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaapelował w sobotę do rodaków, by w niedzielnych wyborach parlamentarnych głosowali zgodnie z sumieniem, i ostrzegł, że sprzedawanie głosów za pieniądze jest przestępstwem.

 

"Proszę, byście wybierali według sumienia. Wymienianie swego głosu na hrywny oznacza handlowanie ojczyzną. Jest to po stokroć przestępstwem i grzechem w warunkach, gdy dziesiątki tysięcy ludźmi, ryzykując życiem, walczą za naszą ojczyznę" - oświadczył w orędziu do narodu.

 

Szef państwa podkreślił, że władze uczyniły wszystko, by zapewnić wolną i przejrzystą kampanię wyborczą. Zaznaczył też, że wybory odbędą się również na oswobodzonych przez siły rządowe terytoriach Donbasu, i powtórzył, że jest zwolennikiem pokojowego uregulowania sytuacji w tym regionie.

 

Poroszenko wyraził opinię, że wybory doprowadzą do pojawienia się na Ukrainie nowej, lepszej klasy politycznej. "Nadszedł czas całkowitego resetu władzy. Jestem przekonany, że dojdzie do głębokiej odnowy i odmłodzenia Rady Najwyższej. Zobaczycie, że będzie to całkowicie inny parlament" - powiedział.

 

Prezydent poinformował, że przygotowano już projekt umowy koalicyjnej; wcześniej nawoływał, by porozumienie o utworzeniu koalicji siły, które zwyciężą wybory, zawarły tuż po dniu głosowania.

 

"Moja ekipa przygotowała już projekt umowy koalicyjnej. Jej podstawą jest +Strategia 2020+. Jest to opracowany przez nas plan przemian, którego realizacja zapewni wprowadzenie europejskich standardów życia i godne miejsce kraju w świecie. Do 2020 r. Ukraina powinna być gotowa do złożenia wniosku o członkostwo w UE" - oświadczył Poroszenko.

 

Zgodnie z sondażami największe szanse na zwycięstwo w niedzielnych wyborach parlamentarnych ma prezydencki Blok Petra Poroszenki. Komentatorzy twierdzą, że utworzy on koalicję rządową z Frontem Ludowym obecnego premiera Arsenija Jaceniuka i partią Samopomicz mera Lwowa Andrija Sadowego.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leszek 19:17:18 | 2014-10-26
Ukraina, mimo swoich ułomności, to kraj demokratyczny. Podobnie jak Gruzja i kraje bałtyckie. To przecież jedyne demokratyczne kraje powstałe z rozpadu dawnego ZSRR. Jak łatwo zauważyć, to właśnie te kraje są na celowniku "zielonych ludzików" czy "pokojowych konwojów z pomocą humanitarną". Natomiast Putin ze swoimi bojarami ma bardzo dobre stosunki z pozostałymi krajami, nawet jeśli są to wyjątkowo obrzydliwe i brutalne dyktatury. Swój ciągnie do swego.

Oceń 2 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Sowa 08:23:30 | 2014-10-26
  Dokąd zmierzasz, Ukraino?

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-ukro-oprawcy-batalionu-donbass-rozstrzeliwuja-cywilow-2014-10

Oceń 2 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alf 21:41:58 | 2014-10-25
Serce pęka jak widzę co robią ze Lwowem.
"Może uda się,
Że powrócę zdrów
I zobaczę miasto Lwów..."
Semper Fidelis

Oceń 3 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook