Rozejm na Ukrainie tylko z nazwy

(fot. Security & Defence Agenda / Foter / CC BY)

Naczelny dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove wyraził w sobotę wątpliwości co do przestrzegania ogłoszonego na wschodzie Ukrainy rozejmu między wojskami ukraińskimi a prorosyjskimi separatystami. Na Ukrainie wciąż są wojska rosyjskie - dodał.

 
"To rozejm tylko z nazwy" - zauważył generał w rozmowie z dziennikarzami na marginesie posiedzenia Komitetu Wojskowego NATO w Wilnie.
 
Breedlove powiedział, że poziom przemocy, m.in. liczba wystrzelonych pocisków artyleryjskich, jest na wschodzie Ukrainy równie wysoka, jak przed ogłoszeniem zawieszenia broni 5 września.
 
Amerykański generał ma nadzieję, że podpisane w sobotę w Mińsku porozumienie o stworzeniu zdemilitaryzowanej strefy buforowej między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami pomoże w stabilizacji sytuacji.
 
Zaznaczył, że na Ukrainie nadal przebywają żołnierze rosyjscy. "Jeśli chodzi o siły armii rosyjskiej to ciągle są one na Ukrainie" - powiedział Breedlove. Nie podał liczby tych żołnierzy.
 
Przedstawiciele władz w Kijowie i prorosyjskich separatystów zawarli w sobotę w Mińsku porozumienie, przewidujące między innymi zawieszenie broni i utworzenie 30-kilometrowej zdemilitaryzowanej strefy buforowej na wschodzie Ukrainy.
 
Komitet Wojskowy NATO zebrał się w Wilnie w celu omówienia bieżących spraw sojuszu, w tym sytuacji na Ukrainie. Wybrał też swego nowego przewodniczącego, którym będzie od czerwca 2015 roku czeski generał Petr Pavel.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Sowa 10:26:48 | 2014-09-21
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/neobanderowcy-sformowali-specjalny-batalion-azow-wierny-rzadowi-w-kijowie

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook