"Nie rezygnujemy z odłączenia od Ukrainy"

(fot. EPA/Anatalij Maltsew)

Podpisanie w piątek w Mińsku protokołu o zawieszeniu broni w Donbasie nie oznacza, że republiki ludowe Doniecka i Ługańska zrezygnowały z dążenia do oderwania się od Ukrainy - oznajmił przedstawiciel separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej.

 

Członkowie trójstronnej grupy kontaktowej Ukraina-Rosja-OBWE ds. uregulowania sytuacji na Ukrainie wrócili do sali rozmów w Mińsku po wygłoszeniu oświadczenia dla prasy - poinformowało biuro prasowe białoruskiego MSZ na Twitterze.

 

Wcześniej przedstawicielka OBWE ds. uregulowania sytuacji na Ukrainie Heidi Tagliavini, która uczestniczyła w spotkaniu grupy kontaktowej, powiadomiła o podpisaniu protokołu o zawieszeniu broni w Donbasie od godz. 18 (17 czasu polskiego) w piątek.

 

Jak powiedziała, protokół składa się z 12 punktów, "z których najważniejszy to niezwłoczne zawieszenie broni od godz. 18".

 

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nakazał wstrzymanie ognia we wschodnich obwodach swego kraju w piątek o godz. 18 czasu lokalnego (17 w Polsce) - podała administracja szefa państwa po informacji o porozumieniu zawartym w Mińsku na Białorusi.

 

"Uwzględniając apel prezydenta Rosji Władimira Putina do nielegalnych formacji zbrojnych w Donbasie o zawieszenie ognia i podpisanie protokołu na spotkaniu trójstronnej grupy kontaktowej (...) nakazuję szefowi sztabu generalnego sił zbrojnych Ukrainy wstrzymanie ognia od godziny 18.00 5 września" - ogłosił Poroszenko w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowym jego urzędu.

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina, rosja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.83

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook