Ukraina: Zginęło już ponad 700 wojskowych

Prorosyjscy separatyści w niedzielę zmusili do przemaszerowania przed tłumem grupę kilkudziesięciu ukraińskich jeńców w okupowanym Doniecku, na wschodzie Ukrainy - informują agencje Reuters i AFP. (fot. EPA/SERGEI ILNITSKY)

722 ukraińskich wojskowych zginęło od początku trwającej od kwietnia operacji antyterrorystycznej przeciwko ugrupowaniom prorosyjskim na wschodzie kraju - poinformowała w niedzielę Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w Kijowie.

 

"Od rozpoczęcia operacji w następstwie działań bojowych zginęło 722 wojskowych, raniono - 2625. Chwała ukraińskim bohaterom" - głosi wpis na Twitterze Rady.

 

Tylko w ciągu ostatniej doby siły Ukrainy straciły pięciu żołnierzy; ośmiu zostało rannych - podał rzecznik RBNiO Andrij Łysenko na niedzielnej konferencji prasowej.

 

Przekazał, że w tym czasie wojska operacji antyterrorystycznej ścierały się z oddziałami separatystów 26 razy.

 

Walki trwały w rejonie Ługańska, a przede wszystkim lotniska w tym mieście oraz w innych, mniejszych miejscowościach obwodu ługańskiego. "Ostatniej doby w Ługańsku rannych zostało 66 cywili. W domach nie ma światła ani wody, nie działają telefony stacjonarne i komórkowe. Przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża oświadczają, że sytuacja w mieście jest bardzo trudna" - podkreślił Łysenko.

 

Dowództwo operacji antyterrorystycznej poinformowało, że wciąż kontynuowany jest ostrzał Ukrainy ze strony Rosji.

 

"Z terytorium Federacji Rosyjskiej zakazanymi na świecie pociskami kasetowymi z systemów Uragan i Smercz ostrzelano dzielnice mieszkalne miejscowości Starobeszewio, Kutejnekowo i Nowoazowsk. Jest to kolejna prowokacja, która miałaby wywołać uderzenie ze strony Sił Zbrojnych Ukrainy i pozwolić na rozpoczęcie otwartej agresji wobec pokojowo nastawionej Ukrainy" - oświadczyło dowództwo na swoim Facebooku.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.71

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~pirz 04:36:16 | 2014-08-26
No dobra, bardzo latwo znalezc na youtube czy liveleek duzo nagran dokumentujacych "pokojowo natawionych ukraincow" - gdzie sa jakiekolwiek dowody popierajace propgande hunty z kijowa?

Oceń 1 2 odpowiedz

Komentarz ukryty przez moderatora.

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook