Ciężarówki z konwoju przyjechały do Ługańska

(fot. EPA/STRINGER)

Wszystkie samochody ciężarowe z konwoju rosyjskiej pomocy humanitarnej dla południowych i wschodnich terenów Ukrainy dotarły do Ługańska - poinformowała w piątek ITAR-TASS, powołując się na przedstawiciela władz miasta kontrolowanego przez separatystów.

 

"Teraz rozpoczął się rozładunek pomocy, która następnie zostanie rozdzielona wśród mieszkańców" - powiedział. Nie wykluczył, że cześć pomocy zostanie przewieziona do Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) - tak separatyści nazywają obwód doniecki.

 

ITAR-TASS pisze, że w piątek kolumna złożona z 262 kamazów, która przez tydzień stała na granicy rosyjsko-ukraińskiej, ruszyła do Ługańska, dokąd dostarczyła niemal 2 tys. ton artykułów spożywczych, wody, produktów dla dzieci i medykamentów.

 

Wcześniej rosyjski MSZ oświadczył, że Moskwa podjęła decyzję o rozpoczęciu dostawy pomocy humanitarnej na wschodnią Ukrainę. "Wszelkie preteksty do odraczania dostaw pomocy dla ludzi w rejonie katastrofy humanitarnej wyczerpały się" - podkreślono w MSZ Rosji.

 

Władze Ukrainy nazwały "wtargnięciem" jednostronną decyzję Moskwy o skierowaniu konwoju na terytorium Ukrainy bez zgody Kijowa i udziału Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Za jawne naruszenie przez Rosję granicy Ukrainy, prawa międzynarodowego, międzynarodowych zobowiązań Moskwę skrytykowały: NATO, Unia Europejska, USA.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~kemot 08:05:28 | 2014-08-23
NATO potwierdza transfer broni z Rosji na Ukrainę:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,ti<x>tle,NATO-rosyjska-artyleria-wkroczyla-na-teren-Ukrain...

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook