Czy to spotkanie przyniesie jakiś rezultat?

(fot. EPA/ROMAN PILIPEY )

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel; oboje zgodzili się, że kolejnym krokiem w kierunku rozwiązania kryzysu ukraińskiego powinno być spotkanie na najwyższym szczeblu - podały we wtorek media ukraińskie.

 

Rozmowa, w trakcie której Poroszenko podziękował Merkel za starania na rzecz pokojowego uregulowania sytuacji na wschodniej Ukrainie, odbyła się w nocy z poniedziałku na wtorek.

 

Prezydent Ukrainy "wysoko ocenił współpracę rządu niemieckiego w organizacji dialogu międzynarodowego, a w szczególności w przeprowadzeniu czterostronnego spotkania ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Ukrainy, Francji i Rosji 17 sierpnia. Rozmówcy zgodzili się, że kolejnym krokiem w celu znalezienia sposobów rozwiązania konfliktu powinno być spotkanie na najwyższym szczeblu" - głosi komunikat służb prasowych Poroszenki.

 

Spotkanie szefów MSZ czterech państw na temat kryzysu ukraińskiego odbyło się w niedzielę w Berlinie. Nie przyniosło ono jednak oczekiwanych rezultatów.

 

Władze Ukrainy zaprosiły Merkel do złożenia wizyty w Kijowie w najbliższą sobotę, jednak jak poinformowano w Berlinie, kanclerz nie zdecydowała jeszcze, czy pojedzie do ukraińskiej stolicy.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Komentarz ukryty przez moderatora.

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?