Donieck będzie całkowicie pozbawiony wody

(fot. EPA/SERGEI ILNITSKY/flickr.com/CC)

Władze miejskie Doniecka wezwały mieszkańców miasta do natychmiastowego zrobienia zapasów wody, ponieważ w niedzielę wieczorem woda bieżąca zostanie "całkowicie odcięta". Uszkodzona została linia energetyczna zasilająca główne zakłady uzdatniania wody.

 

"Z powodu toczących się walk nie sposób w chwili obecnej ocenić skali zniszczeń, ani przewidzieć, jak długo potrwa naprawa" - głosi komunikat władz miejskich.

 

Dostawy wody zostaną odcięte o godz. 21 czasu lokalnego (20 czasu polskiego).

 

W czwartek na centrum Doniecka zaczęły spadać po raz pierwszy pociski artyleryjskie. Miasto staje się teatrem coraz bardziej intensywnych walk między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami, dla których jest szczególnie ważnym bastionem - przypomina AFP.

 

W ostatnich dniach separatyści zdobyli kilka ważnych dzielnic miasta, sięgających prawie do jego centrum. Przed rozpoczęciem walk Donieck liczył milion mieszkańców.

 

Obwody doniecki i ługański są w znacznym stopniu opanowane przez prorosyjskich separatystów. Siły rządowe prowadzą przeciwko nim operację antyterrorystyczną. W niedzielę wojska ukraińskie przejęły posterunek milicji w Ługańsku i umieściły na nim ukraińską flagę. 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina, donieck

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook