Ługańsk: korytarz dla ewakuacji mieszkańców

(fot. PAP/EPA/EVERT-JAN DANIELS)

Ukraińskie siły rządowe tworzą korytarz humanitarny dla mieszkańców Ługańska na wschodzie kraju, gdzie trwają walki z oddziałami separatystów prorosyjskich - poinformowało w czwartek dowództwo operacji antyterrorystycznej w Kijowie.

 

Korytarz będzie otwarty codziennie w godzinach 10-16 (godz. 9-15 czasu polskiego). Dowództwo zadeklarowało, że w tym czasie w 200-metrowej strefie po obu stronach korytarza będzie wstrzymywany ogień.

 

Cywilni mieszkańcy Ługańska, którzy zechcą opuścić ostrzeliwane miasto, mogą wychodzić z niego zarówno w grupach, jak i pojedynczo. Na czele i na końcu takiej grupy powinny znajdować się osoby z widocznym białym płótnem. Ewakuowani powinni ponadto przywiązać sobie na ramię szeroką białą wstążkę. Mogą zabrać ze sobą rzeczy osobiste, ale nie mogą przenosić broni - poinstruowano.

 

W korytarzu zostanie zorganizowany punkt filtracyjny, który ma zapobiegać przemieszczaniu się z miasta i do niego bojowników prorosyjskich.

 

W czwartek rada miejska Ługańska poinformowała, że w wyniku ostrzału dzielnic mieszkalnych w ciągu ostatniej doby zginęły tam trzy osoby, a siedem zostało rannych. Podobne wiadomości nadchodzą z tego miasta każdego dnia.

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?