"Zestrzeliliśmy samolot sił rządowych"

(fot. EPA/SERGEY POLEZHAKA)

Prorosyjscy separatyści poinformowali, że zestrzelili w poniedziałek na wschodzie Ukrainy wojskowy samolot transportowy sił rządowych - podała agencja AFP. Władze ukraińskie potwierdziły tylko, że straciły kontakt z samolotem An-26 koło Ługańska.

 

Według służby prasowej samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej, gdy samolot został trafiony, zauważono w powietrzu trzy spadochrony i wszczęto operację przeczesywania terenu, by znaleźć załogę.

 

Rzecznik ukraińskiej operacji wojskowej przeciw separatystom Władysław Selezniow powiedział AFP, że utracono łączność z samolotem An-26 w okolicach Ługańska i trwają poszukiwania. Powiedział, że na pokładzie był pilot i inni członkowie załogi. "Próbujemy ustalić liczbę osób na pokładzie" - dodał. Według Selezniowa samolot przewoził ładunek, głównie żywność i inne niezbędne rzeczy dla wojska.

 

An-26 może transportować ok. 40 spadochroniarzy lub do 5500 kg ładunku. Źródła w kręgach wojskowych, na które powołuje się agencja Interfax-Ukraina, nie wykluczyły, że samolot mógł zostać zestrzelony, a na pokładzie mogło być ok. 20 osób.

 

W okolicach Ługańska, gdzie utracono łączność z samolotem, trwają intensywne walki ukraińskich sił rządowych z prorosyjskimi separatystami.

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?