"Kijów musi zatrzymać operację na wschodzie"

(fot. EPA/MAXIM SHIPENKOV)

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział w środę sekretarzowi stanu USA Johnowi Kerry'emu, że ukraiński rząd musi przerwać swą operację wojskową w południowo-wschodnich regionach Ukrainy i ustalić zasady rozejmu.

 

Rozmowa telefoniczna szefów dyplomacji Rosji i USA odbyła się z inicjatywy strony amerykańskiej - piszą rosyjskie media.

 

Ławrow wskazał też na "konieczność ustalenia warunków przerwania ognia, rozwiązania palących problemów humanitarnych i nawiązania rzeczywistego ogólnonarodowego dialogu o przyszłym ustroju Ukrainy".

 

Szczególnie zaakcentowano, jak informuje w komunikacie o rozmowie rosyjski MSZ, "znaczenie bezpośrednich rozmów" stron o wszystkich wymienionych sprawach. Chodzi, jak pisze Reuters, o rozmowy między władzami w Kijowie a prorosyjskimi separatystami.

 

MSZ podaje, że Ławrow i Kerry poparli wysiłki OBWE dla wdrożenia opracowanej przez tę organizację tzw. mapy drogowej w celu zakończenia ukraińskiego kryzysu. Opracowana w maju "mapa drogowa" zakładała wstrzymanie ognia, deeskalację napięcia, nawiązanie dialogu i przeprowadzenie wyborów.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook