U wybrzeży Włoch uratowano 2500 imigrantów

(fot. EPA/Marina Militare)

Ponad 2500 nielegalnych imigrantów, którzy przypłynęli z północnej Afryki, uratowały w ciągu doby włoska straż przybrzeżna oraz załogi statków, znajdujących się w Cieśninie Sycylijskiej. Imigranci przybyli łącznie na 17 łodziach.

 

Jednostki włoskiej marynarki wojennej uczestniczące w operacji patrolowania Morza Śródziemnego oraz statki handlowe przez wiele godzin w czwartek i piątek zabierały na swoje pokłady po kilkuset uciekinierów, którzy byli stłoczeni na zagrożonych zatonięciem łodziach i stateczkach. Wszyscy płynęli w kierunku Sycylii i Lampedusy.

 

Do akcji niesienia pomocy włączyły się też statki handlowe pływające pod różnymi banderami, w tym Hongkongu i Mołdawii.

 

Dobre warunki pogodowe sprzyjają masowemu napływowi imigrantów z północnej Afryki. Władze Włoch podnoszą alarm, apelując do krajów Unii Europejskiej o wspólne rozwiązanie tego problemu.

 

Rząd w Rzymie zapowiada, że sprawa imigracji będzie jedną z najważniejszych spraw rozpoczynającej się 1 lipca włoskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

 

Od początku roku na włoskie wybrzeża przypłynęło już ponad 40 tysięcy imigrantów z wielu krajów afrykańskich, a także z Syrii.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook