Włosi masowo emigrują do Wielkiej Brytanii

(fot. DK/DEON.pl)

Młodzi Włosi masowo wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pracy i lepszych życiowych perspektyw - wynika ze statystyk podanych przez włoską prasę. W ub. roku liczba Włochów przed 40-tką, którzy przenieśli się do tego kraju, wzrosła aż o 81 procent.

 

Zjawisko ucieczki z Włoch, głównie z powodu rekordowo wysokiego bezrobocia wśród młodzieży wynoszącego prawie 40 procent, narasta w coraz szybszym tempie - odnotowały gazety.

 

Potwierdza to, jak się zauważa, przede wszystkim fala emigracji do Zjednoczonego Królestwa, zwłaszcza do Londynu. Jadą tam głównie ludzie w wieku 20-30 lat. Obecnie mówi się już o tysiącach młodych Włochów, którzy osiedlają się na Wyspach Brytyjskich i tam podejmują pracę.

 

Wielka Brytania jest na pierwszym miejscu wśród krajów wybieranych przez Włochów jako cel emigracji. Kolejne miejsca zajmują Niemcy, Szwajcaria, Francja i Argentyna. Następna w kolejności jest Brazylia, która wyprzedziła ostatnio nawet Stany Zjednoczone.

 

W ub. roku według danych włoskiego MSW liczba Włochów, którzy wyjechali za granicę, na stałe bądź na dłuższy czas, wzrosła o jedną piątą.

 

Podczas, gdy w 2011 roku kraj opuściło - według oficjalnych danych - ponad 60 tysięcy osób, obecnie liczba ta wynosi 100 tysięcy rocznie.

 

W komentarzach prasowych podkreśla się jednak, że statystyka ta jest niepełna, bowiem tylko połowa emigrujących Włochów zawiadamia o tym odpowiednie urzędy i instytucje.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?