Janukowycz zwołuje konferencję w Rosji

(fot. EPA/YURI KOCHETKOV)

Odsunięty od władzy ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz planuje zorganizowanie konferencji prasowej, która ma odbyć się w piątek w Rostowie nad Donem, na południu Rosji, o godz. 17 czasu lokalnego (godz. 14 w Polsce) - podały w czwartek rosyjskie media.

 

Powołują się one na źródła z otoczenia Janukowycza.

 

Miejsce pobytu Janukowycza nie było znane od jego wyjazdu z Kijowa w piątek. W sobotę ukraiński parlament uchwalił rezolucję odsuwającą go od władzy i wyznaczył datę wcześniejszych wyborów prezydenckich na 25 maja.

 

Według rosyjskich mediów Janukowycz przebywa w należącym do administracji rosyjskiego prezydenta sanatorium w Barwisze koło Moskwy. Do rosyjskiej stolicy miał przybyć w nocy z poniedziałku na wtorek. Rosja pozytywnie odpowiedziała na jego prośbę o zapewnienia mu bezpieczeństwa na terytorium kraju.

 

W czwartek w oświadczeniu ogłoszonym za pośrednictwem agencji Interfax Janukowycz oznajmił, że uważa się za "prawowitego przywódcę ukraińskiego państwa, wybranego na podstawie swobodnego wyrażenia woli przez ukraińskich obywateli".

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 23:28:32 | 2014-02-27
Cóż...Tak ogólnie to całkiem elegancki i uroczy zabieg tuż po zamordowaniu ponad stu Ukraińców na postawie posiadanej przez siebie władzy, zwłaszcza wobec faktu bycia Ukraińcem...W tej sytuacji pozostaje mi jedynie poprosić lokaja Jana o przysunięcie pianina, bo na nim spoczywają moje okulary i cygaro...ach! Zapomniałam...nie mam lokaja... :P

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?