Janukowycz poszukiwany listem gończym

(fot. Wikimedia Commons)

Władze Ukrainy wydały międzynarodowy list gończy za obalonym prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Na Krymie demonstrują zwolennicy utrzymania jedności z Ukrainą, a także separatyści, domagający się przyłączenia Autonomicznej Republiki Krymu do Rosji.

 

O wydaniu międzynarodowego listu gończego za Janukowyczem, a także za b. ministrem spraw wewnętrznych Witalijem Zacharczenką poinformował w środę p.o. prokuratora generalnego Ołeh Machnicki. Janukowycz i Zacharczenko są podejrzani w sprawie o doprowadzenie do śmierci 100 osób, które zginęły na Ukrainie od początku trwających od listopada ubiegłego roku protestów antyrządowych.

 

Nie wiadomo, gdzie jest Janukowycz. Pojawiły się niepotwierdzone informacje, że przedostał się do Rosji, ale nie wyklucza się też, że w dalszym ciągu przebywa na Ukrainie. MSW Ukrainy przerwało poszukiwania obalonego prezydenta na Krymie w związku z obawami przed wywołaniem konfliktu zbrojnego na tym półwyspie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~mkr187 21:23:05 | 2014-02-26
Dlaczego wpuszczono nas do domu Janukowycza? I dlaczego jesteśmy świadkami tego żenującego spektaklu ? http://pochwalony.eu/?p=1024

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook