Grecja chce wprowadzić "czynnik socjalny"

Grecja, która w pierwszym półroczu przyszłego roku obejmie prezydencję w UE, pragnie nadać "wymiar socjalny" Unii Gospodarczej i Walutowej (UGW).

 

"Grecka prezydencja będzie się starała, aby UGW uwzględniała wskaźniki socjalne, co pozwoli wypracowywać skuteczniejszą politykę zmierzającą do osiągnięcia równowagi gospodarczej" w Europie - oświadczył w czwartek grecki minister finansów Jannis Sturnaras.

 

Deklarację tę złożył podczas spotkania z członkami Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych Parlamentu Europejskiego.

 

Według komunikatu greckiego Ministerstwa Finansów, minister Sturnaras porozumiał się z członkami Parlamentu Europejskiego w sprawie tworzenia nowych miejsc pracy i ułatwień w dostępie do kredytu dla małych przedsiębiorstw, które zmagają się ze skutkami kryzysu.

 

Grecja przygotowuje się do objęcia prezydencji UE, prowadząc delikatne negocjacje z trojką (Międzynarodowym Funduszem Walutowym, Komisją Europejską i Europejskim Bankiem Centralnym).

 

Trojka domaga się, aby Grecja dokonała w 2014 roku dalszych oszczędności na kwotę 2 miliardów euro, podczas gdy rząd grecki uważa, że "dziura" finansowa nie przekracza 500 milionów euro.

 

Nowe posunięcia oszczędnościowe mogą przekreślić przewidywania rządu, który uważa, że Grecja w 2014 roku zdoła w końcu wyjść z trwającej od sześciu lat recesji.

 

Pozostałymi priorytetami greckiej prezydencji maja być europejska polityka imigracyjna i polityka morska.

 

Grecki wiceminister spraw zagranicznych Dimitris Kurkulas przedstawił parlamentarzystom z Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych PE jako jeden priorytetów greckiej prezydencji uregulowanie kwestii następstw ekonomicznych, społecznych i politycznych nielegalnej imigracji.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: grecja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook