Porachunki polskich gangów narkotykowych

Sąd w Belfaście na poniedziałkowej rozprawie odmówił zwolnienia za poręczeniem majątkowym dwóch Polaków 33-letniego Fabiana W. oraz 26-letniego Dominika M., którzy napadli na zamieszkany przez współrodaków dom w Dungannon w Irlandii Płn. - donosi telewizja Ulsteru (UTV).

 

Wnioskowi o zwolnienie Polaków z aresztu tak, by mogli odpowiadać z wolnej stopy sprzeciwiła się prokuratura ze względu na powagę zarzutów. Prokuratura powołała się na policję, której zdaniem sprawa może zatoczyć szersze kręgi i ma związek z narkotykami. W. i M. gotowi byli złożyć poręczenie w wysokości 5 tys. funtów każdy.

 

Incydent wydarzył się 27 września br. w godzinach nocnych. Północnoirlandzkie media, powołując się na policję, tłumaczyły go porachunkami między dwoma polskimi gangami narkotykowymi działającymi w Republice Irlandii i w Irlandii Płn.

 

W napadzie w Dungannon (hrabstwo Tyrone) brało udział 12 mężczyzn uzbrojonych w kije bejsbolowe i noże.

 

Grupa napastników wtargnęła na teren nieruchomości na osiedlu Springdale; intruzi splądrowali dom i podłożyli ogień w holu. Zaalarmowana straż pożarna ugasiła pożar, zanim zdołał się rozprzestrzenić. Na górnych piętrach w czasie incydentu przebywało pięciu innych Polaków.

 

Policja zatrzymała 11. napastników poruszających się trzema BMW i ustaliła, że przyjechali z Dublina. Ich proces rozpoczął się 29 września z udziałem dwóch tłumaczy, ale został odroczony na wniosek policji.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?