W Belgii zatrzymano Polaka poszukiwanego ENA

(fot. flickr.com/ by .v1ctor.)

Damian L., poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania m.in. za bójkę z użyciem broni i rozbój został zatrzymany w Antwerpii w Belgii - poinformowała we wtorek Komenda Główna Policji. Mężczyzna czeka teraz na ekstradycję do Polski.


"25-letni Damian L. miał na swoim koncie bójkę z użyciem broni, rozbój, groźby karalne oraz jazdę samochodem pod wpływem narkotyków" - powiedział PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego KGP. Poszukiwanego namierzyli polscy policjanci, a zatrzymali Belgowie.

Jak poinformowała policja, Damian L. uciekł z kraju w 2009 r., bo obawiał się zatrzymania. "Prowadzący poszukiwania funkcjonariusze z Trzebini (Małopolskie) ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej opuścił granice naszego kraju i zaszył się gdzieś na zachodzie Europy. Polskie organy ścigania wystawiły za nim Europejski Nakaz Aresztowania" - powiedział Jakubowski.

Policjanci z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób biura kryminalnego KGP dzięki pracy operacyjnej ustalili, że 25-latek przebywa w Antwerpii. Mimo że Damian L. zmieniał mieszkania i starał się nie zwracać na siebie uwagi, policjanci dowiedzieli się, gdzie przebywa, jakim samochodem się porusza, z kim się spotyka i z jakiego numeru telefonu korzysta.

Po przesłaniu do Belgii kompletu dokumentów, tamtejsi funkcjonariusze wczesnym rankiem zatrzymali zaskoczonego Damiana L..

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?