Zatrzymano planujących atak na ambasadę USA

(fot. sxc.hu)

Służby antyterrorystyczne w Indonezji zatrzymały 11 ludzi posądzanych o przygotowywanie serii ataków na różne cele, w tym ambasady i konsulaty USA czy Australii - podała w sobotę indonezyjska policja.

 

Podejrzanych schwytano w czasie prowadzonej w piątek i sobotę w czterech prowincjach kraju akcji policyjnej. Według rzecznika policji generała Suhardi Aliusa zatrzymani należeli do nowej grupy, określającej się jako Ruch na rzecz Społeczeństwa Indonezyjskiego (HASMI).

 

Policja w czasie operacji przejęła bomby, materiały wybuchowe, instrukcje budowy bomby i amunicję.

 

Generał Alius dodał, że grupa planowała ataki na amerykańską ambasadę w Dżakarcie, plac w pobliżu ambasady Australii, czy przedstawicielstwo Freeport-McMoRan - spółki górniczej z USA. Ponadto - jak wskazał - przygotowywała zamach na konsulat Stanów Zjednoczonych w Surabayi i ośrodek policyjnej jednostki specjalnej położony w centralnej części Jawy.

 

Nie podano, jak zaawansowane były plany.

 

Indonezja - najliczniejszy kraj muzułmański w świecie - od zamachów na wyspie Bali w 2002 roku, gdzie zginęło 202 ludzi, zmaga się z terroryzmem. Od tamtej pory władze aresztowały około 700 podejrzanych o terroryzm.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?