Współpraca Białorusi i Chin ws. praw człowieka?

Białoruś i Chiny zamierzają przeanalizować wzajemne doświadczenia i rozpocząć współpracę w dziedzinie obrony praw człowieka - poinformowała we wtorek białoruska państwowa agencja prasowa BiełTA.

 

- Temat praw człowieka nie jest bynajmniej prosty, ale wiadomo, że wiele zrobiliście w zgłębianiu tej kwestii i macie własne opracowania, dlatego będzie o czym porozmawiać i czym się podzielić - oznajmił przewodniczący Izby Reprezentantów, niższej izby białoruskiego parlamentu, Wiktar Huminski na spotkaniu z szefem chińskiego Towarzystwa ds. Praw Człowieka Luo Haocaiem.

 

Chiński gość podkreślił ze swej strony, że prawa człowieka są w Chinach zagwarantowane konstytucją, ale niektóre państwa zachodnie pod pretekstem obrony praw człowieka ingerują w wewnętrzne sprawy innych krajów. - To narusza ducha i literę ONZ - podkreślił.

 

Dodał, że głównym celem jego wizyty na Białorusi jest zapoznanie się z doświadczeniami tego kraju w dziedzinie praw człowieka i nawiązanie dwustronnej współpracy w tej sferze.

 

Białoruś i Chiny są regularnie krytykowane przez Amnesty International m.in. za stosowanie kary śmierci. Przypuszcza się, że w zeszłym roku w Chinach wykonano więcej egzekucji niż we wszystkich innych krajach. AI podkreśla też, że Białoruś jest jedynym krajem europejskim, gdzie wykonuje się karę śmierci.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?