Ukraina: resort obrony ostrzega przed fałszywymi wezwaniami do wojska. Alert RCB wysłał je do m.in. Dukli

pap / pch
Środa, 28 listopada 2018, godz. 10:30
Ministerstwo Obrony Ukrainy ostrzegło przed fałszywymi wezwaniami do wojska, które rozsyłane są SMS-ami w regionach przy granicy z Rosją. Resort zaprzeczył, jakoby rozpowszechniał takie powiadomienia.
więcej

Ropa w USA drożeje. USA gotowe do ugody z Chinami, a popyt na paliwa rośnie

pap / pch
Środa, 28 listopada 2018, godz. 09:30
Ropa w USA drożeje o ponad 1 proc. USA są otwarte na zawarcie porozumienia w sprawie handlu z Chinami, a popyt na rynkach na paliwa rośnie - wskazują maklerzy.
więcej

Media rosyjskie: do Kerczu na Krymie przewożone są systemy rakietowe Bał. Mogą one zniszczyć każdy okręt ukraiński

pap / pch
Środa, 28 listopada 2018, godz. 08:30
Nagranie wideo przejazdu mobilnych przeciwokrętowych systemów rakietowych Bał opublikowały media w Rosji z informacją, że rakiety przewożono do Kerczu na zaanektowanym Krymie. Ponadto Rosja zapowiedziała w środę rozlokowanie na Krymie kolejnych przeciwlotniczych i przeciwrakietowych systemów S-400.
więcej

Żory: składowisko opon nadal płonie. Na miejscu kolejne zastępy strażaków. "Trzeba było znów zintensyfikować akcję"

pap / pch
Środa, 28 listopada 2018, godz. 07:30
Kolejne zastępy strażackie zostały w środę rano skierowane do akcji gaśniczej w Żorach (Śląskie), gdzie w nocy stanęło w płomieniach wielkie składowisko zużytych opon. Choć wydawało się, że pożar został opanowany, trzeba było znów zintensyfikować akcję - informują strażacy.
więcej

Trump spotka się na G20 z przywódcami Rosji, Japonii, Niemiec i Argentyny

PAP / pk
Wtorek, 27 listopada 2018, godz. 21:30
Prezydent USA Donald Trump w czasie zaplanowanego na piątek i sobotę szczytu G20 w Buenos Aires odbędzie dwustronne spotkania z prezydentami Rosji i Argentyny, premierem Japonii i kanclerz Niemiec - poinformowała we wtorek rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.
więcej

Prezydent Ukrainy: szeroka inwazja Rosji jest bardzo realna

PAP / pk
Wtorek, 27 listopada 2018, godz. 20:19
Wprowadzenie na Ukrainie stanu wojennego to efekt bardzo realnej groźby inwazji Rosji na pełną skalę - oświadczył prezydent Petro Poroszenko w wywiadzie dla ukraińskich stacji telewizyjnych we wtorek wieczorem.
więcej

Guterres wzywa Rosję i Ukrainę do natychmiastowego zmniejszenia napięć

PAP / pk
Wtorek, 27 listopada 2018, godz. 18:36
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wezwał we wtorek władze Rosji i Ukrainy, aby zachowały "maksymalną powściągliwość" i unikali dalszej eskalacji napięcia po niedzielnej konfrontacji na Morzu Czarnym - poinformował w komunikacie rzecznik Guterresa.
więcej

Szef PE apeluje do Rosji i Ukrainy o współpracę i pozytywne rozwiązanie

PAP / pk
Wtorek, 27 listopada 2018, godz. 16:32
Przewodniczący Parlamentu Europejskiej Antonio Tajani zaapelował we wtorek do Rosji i Ukrainy o współpracę w celu znalezienia "pozytywnego rozwiązania" oraz o działania zgodne z prawem międzynarodowym.
więcej

Prezydent Ukrainy wydał dekret o stanie wojennym ze zmianami

PAP / pk
Wtorek, 27 listopada 2018, godz. 14:50
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wydał zmieniony dekret w sprawie stanu wojennego, zgodnie z którym potrwa on 30 dni i obowiązuje już od 26 listopada. Tekst dokumentu opublikowano we wtorek na stronie internetowej administracji prezydenckiej w Kijowie.
więcej

Ukraina: Rosja nie ma prawa sądzić marynarzy - to jeńcy wojenni

PAP / kk
Wtorek, 27 listopada 2018, godz. 13:24
Rosja nie ma prawa sądzić ukraińskich marynarzy z trzech ostrzelanych przez nią okrętów, gdyż są oni jeńcami wojennymi - oświadczył we wtorek minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin.
więcej

Kreml: nie ma potrzeby rozmów z Poroszenką o incydencie na Morzu Czarnym

PAP / kk
Wtorek, 27 listopada 2018, godz. 11:59
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział we wtorek, że sytuacja w Cieśninie Kerczeńskiej nie wymaga bezpośrednich rozmów między prezydentami Rosji i Ukrainy, Władimirem Putinem i Petrem Poroszenką.
więcej

Wiceszef MSZ: solidarność UE, ONZ i NATO może powstrzymać eskalację konfliktu na Morzu Azowskim

PAP / kk
Wtorek, 27 listopada 2018, godz. 11:00
Liczę, że solidarna postawa UE, Rady Bezpieczeństwa ONZ i NATO powstrzyma eskalację konfliktu na Morzu Azowskim - mówił we wtorek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Podkreślił, że Polska jest dziś bezpieczna dzięki konsekwentnej polityce obronnej i sojuszniczej.
więcej

Dworczyk: zatrzymanie Chrzanowskiego to dowód, że państwo działa sprawnie

PAP / kk
Wtorek, 27 listopada 2018, godz. 09:29
Zatrzymanie przez CBA byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego to dowód, że państwo działa sprawnie i radzi sobie nawet w kryzysowych sytuacjach - podkreślił we wtorek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
więcej

USA: sonda InSight wylądowała na powierzchni Marsa

PAP / kk
Wtorek, 27 listopada 2018, godz. 08:24
Bezzałogowa sonda kosmiczna InSight, wysłana przez amerykańską agencję kosmiczną NASA, kilka minut przed godz. 21.00 czasu polskiego wylądowała w poniedziałek na powierzchni Marsa. Ma dokładnie zbadać wnętrze Czerwonej Planety.
więcej

Szlachetna Paczka: ponad 2,1 mln dzieci w Polsce grozi ubóstwo

PAP / kw
Poniedziałek, 26 listopada 2018, godz. 21:45
Ponad 2,1 mln dzieci w Polsce jest zagrożonych ubóstwem, 20 proc. rodzin objętych programem Szlachetnej Paczki nie ma w domu łazienki, a w co piątej rodzinie miesięczny dochód na osobę nie przekracza 200 zł - wynika z "Raportu o biedzie", który opublikowała Szlachetna Paczka.
więcej

Media brytyjskie krytyczne wobec porozumienia o Brexicie

PAP / kw
Poniedziałek, 26 listopada 2018, godz. 20:36
Brytyjskie media krytycznie przyjęły w poniedziałek wypracowaną treść umowy ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
więcej

USA: aresztowano 42 osoby spośród migrantów, którzy sforsowali granicę z Meksykiem

PAP / kw
Poniedziałek, 26 listopada 2018, godz. 19:27
42 migrantów zostało aresztowanych po amerykańskiej stronie granicy z Meksykiem po jej nielegalnym przekroczeniu - poinformował w poniedziałek przedstawiciel straży granicznej.
więcej

Straż Graniczna: w Korczowej na granicy z Ukrainą stoi ponad 700 aut

PAP / kw
Poniedziałek, 26 listopada 2018, godz. 18:23
Na przejściu granicznym w Korczowej (woj. podkarpackie) doraźnie wprowadzono możliwość przekraczania granicy pieszo; stoi tam ponad 400 ciężarówek i ponad 300 samochodów osobowych - informuje Straż Graniczna w związku z blokadą po ukraińskiej stronie.
więcej

Prezes NIK: zanieczyszczenie powietrza największym problemem cywilizacyjnym Polski

PAP / kw
Poniedziałek, 26 listopada 2018, godz. 17:20
Zanieczyszczenie powietrza w Polsce to dzisiaj największy problem cywilizacyjny, z jakim musimy się zmierzyć w naszym kraju - powiedział w poniedziałek prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.
więcej

Ukraina: prezydent Poroszenko wydał dekret wprowadzający stan wojenny

PAP / kw
Poniedziałek, 26 listopada 2018, godz. 16:15
Prezydent Petro Poroszenko wydał dekret wprowadzający na Ukrainie stan wojenny do 25 stycznia. Decyzja prezydenta wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Radę Najwyższą (parlament), zbierającą się w poniedziałek po południu.
więcej

Iran: blisko 650 rannych po trzęsieniu ziemi przy granicy z Irakiem

PAP / kw
Poniedziałek, 26 listopada 2018, godz. 15:14
Blisko 650 osób odniosło obrażenia na skutek trzęsienia ziemi, do którego doszło w niedzielę w zachodnim Iranie, przy granicy z Irakiem - przekazała w poniedziałek irańska telewizja państwowa, podkreślając, że na razie nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych.
więcej

Stoltenberg zwołuje komisję NATO-Ukraina na prośbę Poroszenki

PAP/ ed
Poniedziałek, 26 listopada 2018, godz. 14:09
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zwołał na poniedziałek po południu, na prośbę prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, komisję NATO-Ukraina, która zajmie się sytuacją na Morzu Azowskim i w Cieśninie Kerczeńskiej.
więcej

Tusk potępił użycie przez Rosję siły w Cieśninie Kerczeńskiej

PAP/ ed
Poniedziałek, 26 listopada 2018, godz. 13:33
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk potępił w poniedziałek użycie przez Rosję siły w Cieśninie Kerczeńskiej, wzywając ten kraj do wydania ukraińskich marynarzy oraz okrętów. Zapewnił, że Europa pozostanie zjednoczona w poparciu dla Ukrainy.
więcej

Włochy: zmarł mistrz światowego kina Bernardo Bertolucci

PAP/ ed
Poniedziałek, 26 listopada 2018, godz. 11:37
W wieku 77 lat zmarł w poniedziałek światowej sławy reżyser Bernardo Bertolucci. Laureat Oscara nakręcił tak znane filmy, jak "Ostatnie tango w Paryżu", "Mały Budda" czy "Ostatni cesarz".
więcej

Poroszenko: parlament rozpatrzy w poniedziałek ogłoszenie stanu wojennego

PAP/ ed
Poniedziałek, 26 listopada 2018, godz. 09:14
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że parlament powinien rozpatrzyć wprowadzenie stanu wojennego w związku z rosyjskim atakiem na ukraińskie okręty w Cieśninie Kerczeńskiej. Rada Najwyższa zbierze się w tej sprawie w poniedziałek.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook