Hiszpania /sondaż:Katalońskie partie niepodległościowe wygrają wybory w regionie

PAP / sz
Niedziela, 5 listopada 2017, godz. 16:52
Partie opowiadające się za secesją Katalonii wygrają regionalne wybory w grudniu tego roku, lecz nie uzyskają parlamentarnej większości - wynika z sondażu opublikowanego w niedzielę w hiszpańskim dzienniku "La Vanguardia".
więcej

Wielka Brytania: poseł polskiego pochodzenia oskarżony o niewłaściwe zachowanie

PAP / sz
Niedziela, 5 listopada 2017, godz. 16:30
Brytyjska Partia Konserwatywna rozpoczęła w niedzielę postępowanie wobec posła polskiego pochodzenia Daniela Kawczyńskiego, który w sobotę został oskarżony przez telewizję Channel 4 o niewłaściwe zachowanie wobec jednej z kobiet pracujących w parlamencie.
więcej

Niemcy: organizacja dziennikarzy krytycznie o mediach w Europie Wschodniej

PAP / sz
Niedziela, 5 listopada 2017, godz. 15:48
Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy (DJV) w niedzielę na zjeździe w Wuerzburgu oceniło krytycznie sytuację dziennikarzy w krajach Europy Wschodniej. 220 delegatów przyjęło jednomyślnie rezolucję, w której wzywa się do przestrzegania wolności prasy.
więcej

Arabia Saudyjska: aresztowano 11 książąt i 38 ministrów i biznesmenów

PAP / sz
Niedziela, 5 listopada 2017, godz. 13:08
Władze Arabii Saudyjskiej zatrzymały pod hasłami walki z korupcją 11 książąt oraz 38 byłych i obecnych ministrów, deputowanych i biznesmenów. Są oni przetrzymywani w hotelach w Rijadzie - potwierdził w niedzielę przedstawiciel pałacu królewskiego.
więcej

Co najmniej 5 ofiar śmiertelnych zamachu w Jemenie

PAP / sz
Niedziela, 5 listopada 2017, godz. 12:05
W portowym mieście Aden na południu Jemenu doszło w niedzielę do dwóch zamachów samobójczych na siedzibę jemeńskich służb specjalnych; są one przypisywane Al-Kaidzie . W pierwszym zamachu zginęło co najmniej pięciu policjantów.
więcej

Australia odrzuca ofertę Nowej Zelandii przejęcia migrantów

PAP / sz
Niedziela, 5 listopada 2017, godz. 11:02
Australia odrzuciła w niedzielę ofertę Nowej Zelandii przejęcia 150 migrantów z likwidowanego obozu na wyspie Manus w Papui-Nowej Gwinei, gdzie rozwija się kryzys humanitarny.
więcej

Jemen: Huti potwierdzają wystrzelenie pocisku rakietowego w stronę Arabii Saudyjskiej

PAP / jp
Sobota, 4 listopada 2017, godz. 21:30
Wspierani przez Iran jemeńscy rebelianci Huti potwierdzili, że to oni wystrzelili pocisk rakietowy, przechwycony w sobotę przez siły Arabii Saudyjskiej w pobliżu lotniska w Rijadzie.
więcej

Poznań: "Litr paliwa zamiast piwa" - urodzinowa akcja dla niepełnosprawnych

PAP / jp
Sobota, 4 listopada 2017, godz. 20:00
O. franciszkanin, dziennikarz, piłkarz i wolontariusz Stowarzyszenia Na Tak - świętują urodziny na początku listopada. Od kilku lat zamiast prezentów, apelują o włączenie się do akcji "litr paliwa zamiast piwa", która wspiera osoby niepełnosprawne.
więcej

Chiny: za znieważenie hymnu grożą teraz trzy lata więzienia

PAP / jp
Sobota, 4 listopada 2017, godz. 18:36
Znieważenie hymnu państwowego w Chinach jest teraz przestępstwem zagrożonym karą do trzech lat więzienia - wynika z noweli kodeksu karnego przyjętej w sobotę przez parlament.
więcej

Premier Libanu podał się do dymisji w obawie o swe życie

PAP / jp
Sobota, 4 listopada 2017, godz. 17:13
Premier Libanu Saad Hariri ogłosił w sobotę, ku ogólnemu zdziwieniu, swoją dymisję, oskarżając szyicki Hezbollah i jego irańskiego sojusznika o sianie chaosu w całym regionie. Twierdzi też, że obawia się o swoje życie.
więcej

Wietnam: 19 ofiar śmiertelnych tajfunu

PAP / jp
Sobota, 4 listopada 2017, godz. 15:51
Co najmniej 19 osób zginęło w sobotę w wyniku uderzenia tajfunu Damrey, który nawiedził środkową i południową część Wietnamu - poinformował rząd.
więcej

Węgry wytwarzają rocznie prawie 2 mln ton odpadów spożywczych

PAP / jp
Sobota, 4 listopada 2017, godz. 14:35
Prawie 2 mln ton odpadów spożywczych powstaje co roku na Węgrzech. Taka ilość wystarczyłaby do nakarmienia 400-500 tys. potrzebujących - poinformowało w sobotę węgierskie Ministerstwo Rolnictwa.
więcej

USA: Korea Północna w centrum azjatyckiej podróży Trumpa

PAP / jp
Sobota, 4 listopada 2017, godz. 13:00
Prezydent USA Donald Trump rozpoczął w piątek swoją 13-dniową azjatycką podroż. Odwiedzi pięć państw, jednak uwaga prezydenta i jego otoczenia będzie się skupiała na kraju, który nie znajduje się na trasie podroży - na Korei Północnej.
więcej

Nie ma decyzji prezydenta ws. nominacji generalskich 11 listopada

PAP / jp
Sobota, 4 listopada 2017, godz. 11:23
Prezydent Andrzej Duda nie podjął jeszcze decyzji czy 11 listopada zostaną wręczone nominacje generalskie - powiedział w sobotę szef BBN Paweł Soloch.
więcej

M. Morawiecki: nie boję się o swoją głowę; robię to, co najlepiej potrafię dla Polski

PAP / jp
Sobota, 4 listopada 2017, godz. 09:45
- Ja się zasadniczo o swoją głowę nie boję; podlegam ocenom tak samo, jak inni i robię wszystko to, co najlepiej potrafię zrobić dla Polski - powiedział w sobotę rano wicepremier Mateusz Morawiecki, pytany o planowaną rekonstrukcję rządu Beaty Szydło.
więcej

Ukraina: w naszym kraju nie ma nastrojów antypolskich

PAP / jp
Sobota, 4 listopada 2017, godz. 08:31
Na Ukrainie nie ma nastrojów antypolskich, a spory historyczne należy rozwiązywać zgodnie z chrześcijańską zasadą "wybaczamy i prosimy o wybaczenie", a nie narzucając swój punkt widzenia - oświadczyło w piątek wieczorem MSZ w Kijowie.
więcej

Bielan: rekonstrukcja rządu na przełomie listopada, być może nawet w grudniu

PAP / kk
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 21:36
Intuicja podpowiada mi, że decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu zostaną zakomunikowane na przełomie listopada i grudnia, być może nawet w grudniu - zapowiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
więcej

USA: Trump na Twitterze wezwał FBI do działania w sprawie Clinton i Demokratów

PAP / kk
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 20:30
Prezydent USA Donald Trump w piątek na Twitterze wezwał resort sprawiedliwości i FBI do działania w sprawie nieuczciwości Hillary Clinton i Demokratów, argumentując, że Amerykanie zasługują na poznanie prawdy.
więcej

RPO: prezydenckie projekty o SN i KRS nie powinny być przyjęte

PAP / kk
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 19:35
Projekty prezydenta Andrzeja Dudy dotyczące Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego nie powinny być przyjęte - ocenia Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Wielu zapisom obu projektów zarzuca on niekonstytucyjność.
więcej

Minister Spraw Zagranicznych udaje się w sobotę z wizytą do Lwowa

PAP / kk
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 18:44
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski udaje się w sobotę do Lwowa. W programie wizyty jest m.in. spotkanie z Polakami żyjącymi na Ukrainie, złożenie kwiatów na Cmentarzu Obrońców Lwowa, a także rozmowa z przedstawicielami miejscowych władz.
więcej

Rosja: sąd zarejestrował pozew opozycjonisty Nawalnego przeciw Putinowi

PAP / kk
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 17:43
Sąd w Moskwie zarejestrował w piątek pozew opozycjonisty Aleksieja Nawalnego przeciwko prezydentowi Władimirowi Putinowi. Nawalny skarży się w pozwie na masowe zakazywanie wieców jego zwolenników i ocenia, że działania te koordynuje administracja prezydenta.
więcej

Komisja Europejska: Europejski Nakaz Aresztowania Puigdemonta wyłącznie sprawą sądów

PAP / kk
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 16:34
Sprawa wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania b. premiera Katalonii Carlesa Puigdemonta leży wyłącznie w gestii władz sądowych, których niezależność w pełni respektujemy - powiedziała w piątek rzeczniczka Komisji Europejskiej Annika Breidthardt.
więcej

ONZ wzywa Canberrę do opieki nad migrantami w likwidowanym obozie

PAP / kk
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 15:45
Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (UNHCHR) wezwało w piątek Australię do zapewnienia żywności i wody oraz opieki medycznej ok. 600 migrantom przebywającym w likwidowanym obozie na wyspie Manus w Papui-Nowej Gwinei - poinformował Reuters.
więcej

Syria: co najmniej dziewięć osób zginęło w zamachu na południu kraju

PAP / kk
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 14:33
Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 23 zostały ranne w wybuchu samochodu pułapki w druzyjskiej wiosce Hader w prowincji Al-Kunajtira na południowym zachodzie Syrii - poinformowała w piątek agencja SANA, przypisując zamach Frontowi al-Nusra.
więcej

Mazurek: prezes PiS nie weźmie udziału w sobotnim kongresie Polski Razem

PAP / ml
Piątek, 3 listopada 2017, godz. 12:24
Z powodu choroby prezes PiS Jarosław Kaczyński nie weźmie udziału w sobotnim kongresie Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowej - poinformowała w piątek na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook