Polacy drugi raz pokonali Rosjan w LŚ

PAP / psd
Sobota, 30 maja 2015, godz. 08:31
Polscy siatkarze wygrali w Gdańsku z mistrzami olimpijskimi Rosjanami 3:2 (25:19, 24:26, 20:25, 25:19, 18:16) w drugim tegorocznym meczu Ligi Światowej. Dzień wcześniej biało-czerwoni pokonali "Sborną" 3:0. W przyszłym tygodniu zmierzą się z Iranem.
więcej

Piłkarze Sewilli wygrali Ligę Europejską

PAP / psd
Czwartek, 28 maja 2015, godz. 07:10
Piłkarze Sevilli triumfowali w Lidze Europejskiej. W finale na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonali Dnipro Dniepropietrowsk 3:2, a jedną z bramek zdobył dla zwycięzców Grzegorz Krychowiak.
więcej

Piłkarski Puchar Polski - triumf Legii Warszawa

PAP / ptt
Sobota, 2 maja 2015, godz. 18:45
Piłkarze Legii Warszawa po raz siedemnasty w historii zdobyli Puchar Polski. W finale rozegranym na Stadionie Narodowym wygrali z Lechem Poznań 2:1 (1:1) po golach Tomasza Jodłowca i Marka Saganowskiego.
więcej

Polska zremisowała w Dublinie z Irlandią 1:1

PAP / slo
Niedziela, 29 marca 2015, godz. 23:00
Polska zremisowała w Dublinie z Irlandią 1:1 (1:0) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Biało-czerwoni prowadzili od 26. minuty po golu Sławomira Peszki. Wyrównał w pierwszej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry Shane Long.
więcej

Walka do ostatniego skoku o Kryształową Kulę

PAP / psd
Niedziela, 22 marca 2015, godz. 12:01
Kamil Stoch zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamucim obiekcie w Planicy. Wygrał Słoweniec Jurij Tepes. Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wywalczył Niemiec Severin Freund.
więcej

Polska czwarta, druga seria w Planicy odwołana

PAP / slo
Sobota, 21 marca 2015, godz. 12:54
Polska zajęła czwarte miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Planicy. Druga seria została odwołana z powodu złych warunków atmosferycznych. Wygrała Słowenia, przed Austrią i Norwegią.
więcej

Błażusiak mistrzem świata w SuperEnduro

PAP / ptt
Niedziela, 15 marca 2015, godz. 13:42
Tadeusz Błażusiak wywalczył w sobotę kolejny w karierze tytuł mistrza świata w SuperEnduro. Polski motocyklista zapewnił sobie sukces w ostatnich zawodach we francuskim Cahors, w których zajął trzecie miejsce. Wygrał Brytyjczyk Jonny Walker.
więcej

Stoch 12. w Trondheim, wygrał Freund

PAP / slo
Czwartek, 12 marca 2015, godz. 21:44
Kamil Stoch zajął dwunaste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Trondheim. Zwyciężył Niemiec Severin Freund, który został liderem klasyfikacji generalnej.
więcej

Lisek z brązowym medalem w skoku o tyczce

PAP / psd
Sobota, 7 marca 2015, godz. 19:11
Piotr Lisek (OSOT Szczecin) zdobył w Pradze brązowy medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy. W skoku o tyczce pokonał wysokość 5,85. Czwarte miejsce zajął Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) wynikiem 5,80.
więcej

HME: Lićwinko z brązowym medalem

PAP / psd
Sobota, 7 marca 2015, godz. 18:18
Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) skacząc wzwyż 1,94 zdobyła w Pradze brązowy medal 33. halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Złoty po dogrywce z Włoszką Alessią Trost wywalczyła Rosjanka Maria Kuczina.
więcej

Polka ze srebrnym medalem w MŚ w biathlonie

PAP / psd
Sobota, 7 marca 2015, godz. 17:49
Weronika Nowakowska-Ziemniak zdobyła srebrny medal biathlonowych mistrzostw świata w sprincie. W fińskim Kontiolahti Polka była gorsza tylko od Francuzki Marie Dorin Habert. W pierwszej dziesiątce uplasowały się też Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń.
więcej

Brązowy medal w skokach dla Polaków w Falun!

PAP / ptt
Sobota, 28 lutego 2015, godz. 20:05
Polska zajęła trzecie miejsce w drużynowym konkursie skoków narciarskich mistrzostw świata w szwedzkim Falun. Wygrała ekipa Norwegii, na drugiej pozycji uplasowała się Austria.
więcej

Freund wygrywa w Falun, Polacy bez medalu

PAP / psd
Czwartek, 26 lutego 2015, godz. 19:09
Piotr Żyła zajął dziewiąte miejsce, a broniący tytułu sprzed dwóch lat Kamil Stoch był dwunasty w konkursie skoków na dużym obiekcie w narciarskich mistrzostwach świata w Falun. Zwyciężył Niemiec Severin Freund.
więcej

Poznaj sekret kombinezonu Kamila Stocha

PAP / slo
Poniedziałek, 23 lutego 2015, godz. 13:28
Kombinezon ma jak najmniej przeszkadzać. Im większy komfort ma w nim zawodnik, tym jest lepszy - przyznał Tadeusz Szostak-Berda. Z uszytych przez jego firmę strojów korzystają polscy skoczkowie narciarscy, m.in. startujący w mistrzostwach świata Aleksander Zniszczoł.
więcej

Vikersund: rekord świata Petera Prevca

PAP / psd
Sobota, 14 lutego 2015, godz. 19:02
Piotr Żyła zajął 12. miejsce w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w norweskim Vikersund. Zwyciężył Słoweniec Peter Prevc, oddając w drugiej serii najdłuższy skok w historii - 250 m.
więcej

PŚ w skokach - Stoch czwarty, Żyła dziewiąty

PAP / slo
Sobota, 7 lutego 2015, godz. 18:12
Kamil Stoch uzyskał 136 m i jest trzeci a Piotr miał 138 m i jest czwarty po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Prowadzi Niemiec Severin Freund - 138,5 m.
więcej

Piłka ręczna: Polacy zdobyli brązowy medal!

PAP / pk
Niedziela, 1 lutego 2015, godz. 16:54
Polscy piłkarze ręczni zdobyli brązowy medal na mistrzostwach świata w Katarze. W meczu o trzecie miejsce wygrali w Lusajl po dogrywce z Hiszpanią 29:28 (26:26, 13:13).
więcej

PŚ w skokach - Polska zdyskwalifikowana

PAP / ptsj
Sobota, 31 stycznia 2015, godz. 19:35
Nieregulaminowy kombinezon Kamila Stocha spowodował dyskwalifikację Polski w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Zwyciężyli Słoweńcy przed Niemcami i Norwegami.
więcej

Australian Open - 19. triumf Sereny Williams

PAP / ptsj
Sobota, 31 stycznia 2015, godz. 14:30
Rozstawiona z "jedynką" Serena Williams pokonała Rosjankę Marię Szarapową (2.) 6:3, 7:6 (7-5) w finale Australian Open. Słynna amerykańska tenisistka wygrała imprezę w Melbourne szósty raz w karierze, a łącznie ma na koncie 19 wielkoszlemowych tytułów.
więcej

Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata!

PAP / slo
Piątek, 30 stycznia 2015, godz. 20:01
Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. To piętnaste w karierze i drugie w tym sezonie zwycięstwo dwukrotnego mistrza olimpijskiego w zawodach pucharowych.
więcej

Polska przegrała w półfinale z Katarem

Cezary Osmycki / PAP / slo
Piątek, 30 stycznia 2015, godz. 18:25
Polska przegrała z reprezentacją gospodarzy - Katarem 29:31 (13:16) w półfinale mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Biało-czerwoni zagrają o brązowy medal z przegraną drużyną w drugim półfinale, w którym Francja zmierzy się z Hiszpanią.
więcej

Polska w półfinale! Zagramy z Katarem

PAP / pk
Środa, 28 stycznia 2015, godz. 18:28
Polscy piłkarze ręczni awansowali do półfinału mistrzostw świata, które odbywają się w Katarze. Biało-czerwoni pokonali w środowym ćwierćfinale Chorwację 24:22 (12:10). W piątek w meczu o finał zagrają z gospodarzami turnieju.
więcej

MŚ piłkarzy ręcznych - Polska w ćwierćfinale

PAP / ptsj
Poniedziałek, 26 stycznia 2015, godz. 18:10
Polscy piłkarze ręczni awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata, które odbywają się w Katarze. Biało-czerwoni pokonali Szwedów 24:20 (10:11) i w kolejnej rundzie zagrają w środę z Chorwatami.
więcej

Stoch drugi w Sapporo, wygrał Koudelka

PAP / psd
Niedziela, 25 stycznia 2015, godz. 09:20
Kamil Stoch zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Wygrał, po raz czwarty w sezonie, Czech Roman Koudelka. Piotr Żyła był jedenasty.
więcej

Australian Open - A. Radwańska w 1/8 finału

PAP / kn
Sobota, 24 stycznia 2015, godz. 09:59
Rozstawiona z numerem szóstym Agnieszka Radwańska pokonała amerykańską tenisistkę Varvarę Lepchenko (30.) 6:0, 7:5 i awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open w Melbourne. Spotkanie trwało godzinę i 23 minuty.