Polacy po raz drugi w historii ze złotem

PAP / mh
Poniedziałek, 22 września 2014, godz. 07:54
Polscy siatkarze zostali w Katowicach mistrzami świata. W finale rozegranym w Spodku pokonali obrońców tytułu Brazylijczyków 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22). To drugi złoty medal biało-czerwonych w historii tej imprezy. Po pierwszy sięgnęli 40 lat temu.
więcej

Zagumny, Ignaczak i Wlazły: ostatni ich turniej

PAP / mh
Poniedziałek, 22 września 2014, godz. 07:09
Paweł Zagumny, Krzysztof Ignaczak i Mariusz Wlazły byli współautorami złotego medalu mistrzostw świata siatkarzy i po finale z Brazylią zakończyli reprezentacyjne kariery. "Przyszedł czas na młodych i głodnych sukcesu" - powiedzieli zgodnie.
więcej

Wlazły MVP, Kłos najlepiej blokującym

PAP / psd
Niedziela, 21 września 2014, godz. 23:25
Atakujący Mariusz Wlazły został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem mistrzostw świata siatkarzy. Po finale poinformował, że kończy reprezentacyjną karierę. Wśród siedmiu nagrodzonych zawodników znalazł się także środkowy Karol Kłos.

Niedziela, 21 września 2014, godz. 18:46
Siatkarze Niemiec zdobyli brązowy medal mistrzostw świata. W niedzielnym meczu o trzecie miejsce pokonali w katowickim Spodku Francuzów 3:0 (25:21, 26:24, 25:23). O godz. 20.25 rozpocznie się finał, w którym wystąpią Polacy i Brazylijczycy.
więcej

Finał MŚ: Brazylia, czyli prowokacja i historia

PAP / psd
Niedziela, 21 września 2014, godz. 10:54
Brazylijscy siatkarze chcą przejść w niedzielę do historii. Jeszcze nikt nigdy cztery razy z rzędu nie zdobył tytułu mistrza świata. Polaków czeka walka nie tylko o każdą piłkę, ale również na słowa. Finał rozpocznie się o 20.25 w katowickim Spodku.
więcej

Niemcy pokonani. W niedzielę finał z Brazylią

PAP / psd
Sobota, 20 września 2014, godz. 22:59
Polscy siatkarze awansowali do finału mistrzostw świata. W półfinale pokonali w katowickim Spodku Niemców 3:1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21). W ostatnim meczu turnieju zmierzą się z Brazylijczykami. Z "Canarinhos" o złoto walczyli także osiem lat temu.
więcej

Brazylijczyk zadedykował triumf Polakom

PAP / psd
Czwartek, 18 września 2014, godz. 09:07
Brazylijski przyjmujący Felipe Fonteles zaskoczył dziennikarzy przychodząc na konferencję prasową po wygranym meczu z Rosją 3:0 w trzeciej rundzie mistrzostw świata siatkarzy. Przeprosił za zachowanie swoich kolegów i zwycięstwo zadedykował Polakom, bo jak powiedział, wie, co stało się 17 września 1939 roku.
więcej

Polscy siatkarze wygrali z Brazylią 3:2

PAP / mh
Wtorek, 16 września 2014, godz. 23:02
Polscy siatkarze wygrali w Łodzi z obrońcami tytułu Brazylijczykami 3:2 (25:22, 22:25, 14:25, 25:18, 17:15) w pierwszym meczu trzeciej rundy mistrzostw świata i przybliżyli się do półfinału. W czwartek czeka ich spotkanie z mistrzami olimpijskimi Rosjanami.
więcej

Winiarski w dwunastce na mecz z Brazylią

PAP / mh
Wtorek, 16 września 2014, godz. 19:40
Michał Winiarski może zagrać w spotkaniu 3. rundy mistrzostw świata siatkarzy z Brazylią. Kapitan biało-czerwonych znalazł się wśród dwunastu zawodników na mecz i jest realne, że będzie w wyjściowym składzie. Początek rywalizacji w łódzkiej Atlas Arenie o 20.25.
więcej

Załamani Włosi kolejnymi rywalami Polaków

PAP / drr
Środa, 10 września 2014, godz. 19:38
Podłamani psychicznie, bez formy fizycznej i wiary w swoje umiejętności Włosi będą drugim rywalem polskich siatkarzy w drugiej fazie mistrzostw świata. Mecz zaplanowany jest na czwartek na 20.40 w łódzkiej Atlas Arenie.
więcej

W Warszawie rozpoczęły się MŚ siatkarzy

PAP / pk
Sobota, 30 sierpnia 2014, godz. 19:15
W obecności blisko 70 tys. kibiców zebranych na Stadionie Narodowym w Warszawie prezydent RP Bronisław Komorowski otworzył mistrzostwa świata siatkarzy, które odbędą się w siedmiu polskich miastach. O godz. 20.15 na parkiet wyjdą biało-czerwoni i Serbowie.
więcej

Dwa złote medale w pływaniu dla Polaków

PAP / drr
Sobota, 23 sierpnia 2014, godz. 17:11
Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra) zdobył złoty medal pływackich mistrzostw Europy w Berlinie na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Chwilę wcześniej pierwsze miejsce na 100 m stylem motylkowym zajął Konrad Czerniak (Wisła Puławy).
więcej

Paweł Korzeniowski zdobył brąz na 200 m

PAP / kn
Czwartek, 21 sierpnia 2014, godz. 19:11
Paweł Korzeniowski zdobył na dystansie 200 m stylem motylkowym brązowy medal pływackich mistrzostw Europy.
więcej

Shegumo: medalem spłacam dług wobec Polski

PAP / psd
Niedziela, 17 sierpnia 2014, godz. 15:41
Pochodzący z Etiopii Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa) zdobyty w Zurychu srebrny medal mistrzostw Europy w biegu maratońskim zadedykował swej dwuletniej córce Elroie, ale też - jak podkreślił - spłaca nim dług wobec Polski.
więcej

Srebro dla Polski w maratonie na ME w Zurychu

PAP / psd
Niedziela, 17 sierpnia 2014, godz. 11:24
Urodzony w Etiopii Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa) został w Zurychu wicemistrzem Europy w biegu maratońskim, uzyskując czas 2:12.00. To pierwszy w historii medal dla Polski na tym dystansie. Wygrał Włoch Daniele Meucci - 2:11.08.
więcej

Brązowy medal Joanny Jóźwik w biegu na 800 m

PAP / pk
Sobota, 16 sierpnia 2014, godz. 16:21
Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa) sprawiła niespodziankę i została brązową medalistką 22. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 800 m. Po raz pierwszy w karierze uzyskała czas poniżej 2 minut - 1.59,63.
więcej

Radwańska wygrała Turniej WTA w Montrealu

PAP / kn
Niedziela, 10 sierpnia 2014, godz. 20:44
Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska wygrała turniej WTA Tour w Montrealu (pula nagród 2,44 mln dol.), pokonując w finale Amerykankę Venus Williams 6:4, 6:2. Tenisistka z Krakowa w niedzielę zanotowała 14. triumf w tym cyklu.
więcej

Tour de France: Majka najlepszym "góralem"

PAP / mm
Niedziela, 27 lipca 2014, godz. 19:47
Rafał Majka, który został najlepszym "góralem" tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de France, znalazł się w doborowym towarzystwie. Klasyfikację tę wcześniej wygrywali m.in. Eddy Merckx, Bernard Hinault, Gino Bartali i Fausto Coppi.
więcej

MŚ piłkarzy ręcznych - Polacy poznali rywali

PAP / mh
Niedziela, 20 lipca 2014, godz. 21:27
Dania, Rosja, Argentyna, Bahrajn i Niemcy będą rywalami polskich piłkarzy ręcznych w grupie D turnieju finałowego mistrzostw świata Katar 2015. Losowanie odbyło się w niedzielę w Dausze.
więcej

Wielki finał dla Niemiec. Goetze bohaterem

PAP / psd
Niedziela, 13 lipca 2014, godz. 23:35
Niemcy mistrzami świata w piłce nożnej. W finale pokonali Argentynę 1:0 po dogrywce. Gola w 113. minucie zdobył Mario Goetze.
więcej

Brazylijskie media po porażce: uff, tylko 0:3

PAP / psd
Niedziela, 13 lipca 2014, godz. 10:51
Zasmuceni poziomem gry piłkarzy Brazylii na mistrzostwach świata dziennikarze z tego kraju nie mogli doczekać się końca meczu o trzecie miejsce, w którym "Canarinhos" przegrali z Holandią. "Uff, tylko 0:3..." - głosił jeden z nagłówków serwisów internetowych.
więcej

Holandia zdobyła brąz, Brazylia wygwizdana

PAP / psd
Niedziela, 13 lipca 2014, godz. 08:18
Przed spotkaniem wydawało się, że bardziej zmotywowani będą Brazylijczycy, którzy po upokarzającej porażce w półfinale z Niemcami 1:7 będą chcieli godnie zakończyć rozgrywany na ich terenie mundial.
więcej

"Budzimy się na kacu, bitwa się skończyła"

PAP / slo
Czwartek, 10 lipca 2014, godz. 14:32
Holenderskie media z jednej strony dziękują piłkarzom za "piękny miesiąc w Brazylii", ale i zaznaczają, że "kac" po przegranym dopiero w rzutach karnych półfinale mundialu z Argentyną pozostał. "Bitwa się skończyła" - napisała gazeta "De Volkskrant".
więcej

Sergio Romero bohaterem "partii szachów"

PAP / drr
Czwartek, 10 lipca 2014, godz. 07:22
Argentyńskie media jednogłośnie okrzyknęły bohaterem bramkarza reprezentacji Sergio Romero, który obronił dwa rzuty karne w półfinale piłkarskich mistrzostw świata. "Albicelestes" po remisie 0:0 pokonali Holendrów w konkursie "jedenastek" 4-2.