Zimbabwe: olimpijczycy za słabe występy trafili do aresztu [SPROSTOWANIE]

Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe nakazał aresztowanie 27 z 31 olimpijczyków z Rio de Janeiro, gdyż spisali się poniżej jego oczekiwań. Kary uniknęło tylko czworo z nich - to pływacy, którzy trenują w USA i nie wrócili do kraju.
więcej

Turniej New Heaven: Radwańska w finale

pap / mc
Sobota, 27 sierpnia 2016, godz. 09:18
Agnieszka Radwańska pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 6:1, 6:1 i awansowała do finału turnieju tenisowego WTA Tour na kortach twardych w amerykańskim New Haven (pula nagród 695,9 tys. dol.). Zmierzy się z nim z Ukrainką Jeliną Switoliną.
więcej

Cristiano Ronaldo najlepszym piłkarzem UEFA

PAP / kw
Czwartek, 25 sierpnia 2016, godz. 21:49
Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu 2015/16 w Europie. W finale plebiscytu UEFA okazał się lepszy od innego gracza "Królewskich" Waliczyka Garetha Bale'a oraz Francuza Antoine'a Griezmanna z Atletico Madryt.
więcej

Rosja wykluczona z paraolimpiady

PAP / psd
Wtorek, 23 sierpnia 2016, godz. 14:46
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) podtrzymał we wtorek decyzję Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC) z dnia 7 sierpnia o wykluczeniu Rosji z udziału w igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro.
więcej

Sudańczyk uciekł z niewoli i walczy o medal w Rio

runnersworld.com/ ed
Niedziela, 21 sierpnia 2016, godz. 15:06
Guor Marial z Sudanu Południowego weźmie udział w maratonie. To jego drugi olimpijski start.
więcej

Rio 2016: srebrny medal dla Mai Włoszczowskiej

KAI/mc
Sobota, 20 sierpnia 2016, godz. 19:11
Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro w kolarstwie górskim. Zwyciężyła Szwedka Jenny Risveds, do której Polka straciła 37 sekund. Po brąz sięgnęła Kanadyjka Catherine Pendrel, finiszująca 49 sekund za zawodniczką grupy Kross.
więcej

Rio 2016: piłkarze ręczni awansowali do półfinału

PAP / psd
Czwartek, 18 sierpnia 2016, godz. 08:13
Polscy piłkarze ręczni wygrali z Chorwacją 30:27 (18:14) w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. W piątek w półfinale zmierzą się z Danią.
więcej

Rio: przewodniczący Europejskiego Komitetu Olimpijskiego aresztowany

PAP / kw
Środa, 17 sierpnia 2016, godz. 17:01
Aresztowany przez policję w Rio de Janeiro przewodniczący Europejskiego Komitetu Olimpijskiego (EOC) Irlandczyk Patrick Hickey podjął decyzję o tymczasowym wycofaniu się z działalności we wszystkich strukturach światowego sportu.
więcej

Pokonał raka i zdobył złoty medal w Rio

PAP / ml
Środa, 17 sierpnia 2016, godz. 07:54
Argentyński żeglarz, 54-letni Santiago "Santi" Lange, startujący w igrzyskach w Rio de Janeiro wraz z Cecilią Carranzą Saroli w klasie Nacra 17, zdobył złoty medal olimpijski rok po zdiagnozowaniu u niego nowotworu i przejściu zabiegu resekcji płuca.
więcej

Ojciec Walczykiewicz: wyciszałem się w kościele

PAP/ ed
Wtorek, 16 sierpnia 2016, godz. 22:04
Zbigniew Walczykiewicz, ojciec i jednocześnie trener wicemistrzyni olimpijskiej w kajakarstwie Marty, nie ukrywa, że mocno przeżywał start swojej córki. Krzyczałem, dopingowałem.
więcej

Kajakarstwo - dwa medale polskich osad

PAP/ ed
Wtorek, 16 sierpnia 2016, godz. 17:23
Kajakarka Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) zdobyła srebrny medal w konkurencji K1 200 m igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Z kolei na najniższym stopniu podium w K2 na 500 m stanęły Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) i Karolina Naja (AZS AWF Gorzów).
więcej

Kajakarka Marta Walczykiewicz zdobyła srebro

PAP/ ed
Wtorek, 16 sierpnia 2016, godz. 16:05
Kajakarka Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) zdobyła srebrny medal w konkurencji K1 200 m igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
więcej

Rio: Anita Włodarczyk zdobyła drugi złoty medal dla Polski

PAP / KAI /kw
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, godz. 18:07
Złoty medal olimpijski, rekord świata, zawody życia - podsumowała swój poniedziałkowy start w Rio de Janeiro Anita Włodarczyk. Wynikiem 82,29 poprawiła należący do niej rekord globu.
więcej

Lukas Podolski nie zagra już w piłkarskiej reprezentacji Niemiec

PAP / kw
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, godz. 15:01
Urodzony w Gliwicach reprezentant Niemiec Lukas Podolski ogłosił, że nie wystąpi już w drużynie narodowej.
więcej

Rio: nowy rekord świata w biegu na 400 m

PAP / kw
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, godz. 13:00
Wayde van Niekerk z RPA wynikiem 43,03 w finale olimpijskim w Rio de Janeiro ustanowił rekord świata w biegu na 400 m. O 0,15 s poprawił osiągnięcie Amerykanina Michaela Johnsona z mistrzostw globu w Sewilli z 1999 roku.
więcej

Rio: chłopak oświadczył się medalistce

PAP / kw
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, godz. 09:39
Chińska skoczkini do wody He Zi, która w niedzielę zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (trampolina 3 m) schodząc z ceremonii dekoracji została poproszoną o rękę przez kolegę z reprezentacji Qin Kaia.
więcej

Rio: trzeci z rzędu triumf Usaina Bolta na 100 m

PAP / kw
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, godz. 08:35
Usain Bolt po raz trzeci z rzędu mistrzem olimpijskim w biegu na 100 m. W finale w Rio de Janeiro Jamajczyk uzyskał swój najlepszy wynik w sezonie - 9,81 s.
więcej

Rio: pierwsze złoto dla Polski w igrzyskach

PAP / psd
Czwartek, 11 sierpnia 2016, godz. 16:17
Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zdobyły złoty medal igrzysk w Rio de Janeiro w wioślarskiej dwójce podwójnej.
więcej

Rio 2016: brązowy medal kobiecej czwórki podwójnej

PAP / psd
Czwartek, 11 sierpnia 2016, godz. 15:33
Wioślarska żeńska czwórka podwójna w składzie Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Wyścig wygrały Niemki przed przed Holenderkami.
więcej

Rio: Rafał Majka z brązowym medalem

PAP / MC
Sobota, 6 sierpnia 2016, godz. 22:15
Rafał Majka zdobył w Rio de Janeiro brązowy medal olimpijski w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego. Na finiszu zawodnika z Zegartowic wyprzedzili Belg Greg Van Avermaet oraz Duńczyk Jakob Fuglsang. To pierwszy medal dla polskiej ekipy na brazylijskich igrzyskach.
więcej

Rio: Radwańska odpadła w pierwszej rundzie

PAP / MC
Sobota, 6 sierpnia 2016, godz. 21:11
Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska odpadła w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju tenisistek w Rio de Janeiro. Polka przegrała z Chinką Saisai Zheng 4:6, 5:7.
więcej

Rio: w nocy inaugurowane zostaną igrzyska olimpijskie

PAP / kw
Piątek, 5 sierpnia 2016, godz. 08:07
W nocy z piątku na sobotę zostaną zainaugurowane igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Do 21 sierpnia o 306 kompletów medali powalczy blisko 11 tysięcy sportowców z ponad 200 krajów, w tym 242-osobowa reprezentacja Polski.
więcej

Rosja może zostać wykluczona z igrzysk olimpijskich

PAP / psd
Poniedziałek, 18 lipca 2016, godz. 21:08
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zarekomendowała Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu (MKOl) wykluczenie wszystkich Rosjan z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. To reakcja na raport o dopingu podczas imprezy w Soczi w 2014 roku.
więcej

ME 2016: wybrano najlepszego piłkarza turnieju

PAP / kw
Poniedziałek, 11 lipca 2016, godz. 18:38
Napastnik reprezentacji Francji Antoine Griezmann został uznany za najlepszego piłkarza mistrzostw Europy 2016, które zakończyły się w niedzielę w jego kraju.
więcej

Portugalczycy mistrzami Europy w piłce nożnej

PAP / pk
Niedziela, 10 lipca 2016, godz. 23:28
Portugalia została piłkarskim mistrzem Europy po wygranej z Francją po dogrywce 1:0 w finale w podparyskim Saint-Denis.