MŚ: Węgierska lekcja skuteczności

Polska reprezentacja w hokeju na lodzie przegrała drugi swój mecz w MŚ dywizji 1, grupy B. Po sobotniej porażce ze Słowenią, tym razem Polacy ulegli Węgrom 0-6 (0-2, 0-0, 0-4).

 

Mecz ze Słowenią napawał pewnym optymizmem. Nasi hokeiści zagrali przyzwoicie i gdyby powtórzyli taką grę w niedzielę, nie byłoby klęski. A tymczasem Polacy z Węgrami pograli tylko przez 10 minut. Później niestety, skuteczność na poziomie 0 i katastrofalne błędy w obronie doprowadziły do wysokiej porażki.


W 9 minucie prowadzenie dla Węgrów zdobył Istvan Sofron. Była to dopiero druga akcja Madziarów na polską bramkę. Ale od tej pory to oni stali się stroną dominującą. W 11 minucie Janos Vas podwyższył na 2-0.


W drugiej tercji niewiele działo się ciekawego, bo rywale grali równie słabo jak nasi. W trzeciej Węgrzy pokazali jak należy korzystać z prezentów obrońców. Wszystkie cztery bramki zdobyte kolejno przez Martona Vasa (41’ tuż po wznowieniu gry po przerwie), Tomasa Sille (45’), Andrasa Horvatha (46’) i Balazsa Ladanyiego (58’) to efekt fatalnej gry defensywnej.


Polakom teraz pozostaje walka o utrzymanie się w 1 Dywizji. W kolejnym meczu zagramy we wtorek z Koreą Południową.


W innych niedzielnych meczach:

Wielka Brytania - Korea Południowa 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)

Słowenia - Chorwacja 10-1 (6-0, 1-1, 3-0)
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?