Debel Kubot - Marach zagra w ćwierćfinale

Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach, po wygranej 6:4, 6:7 (4-7), 10:4 z Hiszpanem Nicolasem Almagro i Chorwatem Ivanem Ljubicicem, awansowali do ćwierćfinału turnieju tenisistów ATP Masters 1000 w Monte Carlo (z pulą nagród 2 227 500 euro).

O losach pierwszego seta zadecydowało pojedyncze przełamanie serwisu Almagro. W drugim hiszpańsko-chorwacka para, dzięki jednemu "breakowi", odskoczyła na 4:1, zanim Kubot i Marach odrobili straty. Przy stanie 4:5 Polak obronił asem serwisowym setbola, gdy rywale prowadzili 40:30. Następnie wyrównał na 5:5 i doprowadził do tie-breaka, przegranego 4:7. Doszło do decydującego super tie-breaka. Lepsi okazali się Kubot i Marach, którzy rozstrzygnęli go na swoją korzyść 10:4, a cały mecz po godzinie i 46 minutach.

W piątkowym ćwierćfinale zmierzą się z parą numer cztery - Wesleyem Moodiem z RPA i Belgiem Dickiem Normanem.

Występ w singlu Kubot zakończył na kortach ziemnych w Monte Carlo we wtorek w pierwszej rundzie, po porażce z Serbem Viktorem Troickim 6:4, 2:6, 2:6.