Emil Sajfutdinow zwycięzcą Kryterium Asów

Rosyjski żużlowiec Emil Sajfutdinow wygrał w Bydgoszczy 29. Kryterium Asów Polskich Lig im. Mieczysława Połukarda, tradycyjnie inaugurujące sezon. Zawodnik miejscowej Polonii zdobył komplet 15 punktów. Drugie miejsce zajął Szwed Antonio Lindbaeck (Polonia Bydgoszcz) - 12 pkt, a trzecie jego rodak Magnus Zetterstroem (Lotos Wybrzeże Gdańsk) - 11.

Do walki o miejsce na najniższym stopniu podium w dodatkowym wyścigu stanęli trzej zawodnicy - Zetterstroem, Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra) i Adrian Gomólski (Start Gniezno). Wszyscy zdobyli po 11 punktów. Krótko po starcie przewrócił się Gomólski i został wykluczony z wyścigu, a w powtórce taki sam los spotkał Zengotę. W tej sytuacji zwycięzcą dodatkowego wyścigu ogłoszono Zetterstroema.