Pływackie ME na krótkim basenie w Szczecinie

Europejska Liga Pływacka (LEN) zdecydowała w sobotę w Oslo, że mistrzostwa Starego Kontynentu seniorów na basenie 25-metrowym w 2011 roku odbędą się w Szczecinie.

 

"To dla nas bardzo dobra i ważna decyzja. Zrobimy wszystko, by ta impreza wypadła jak najlepiej. Jeszcze nigdy Polska nie była organizatorem mistrzostw Europy, nawet w kategoriach juniorskich, a my dostaliśmy od razu zawody seniorów" - mówi trener reprezentacji i twórca sukcesów szczecińskiego pływania, Mirosław Drozd.

 

Mistrzostwa odbędą się na nowym basenie 50-metrowym, który zostanie podzielony. Jego budowa jeszcze trwa, a ma być gotowy we wrześniu tego roku. Istniejący basen 25-metrowy będzie służył pływakom do rozgrzewki.

 

"Dzięki temu, że decyzja zapadła już dziś, mamy kilka miesięcy na odpowiednie przygotowanie. Basen zostanie otwarty na tyle wcześnie, by nie było presji czasu" - stwierdził rzecznik prezydenta miasta, Piotr Landowski.

 

Według szacunków trenera Drozda, do Szczecina - kilka miesięcy przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie - przyjedzie ponad 650 pływaków.

 

"Dlatego spodziewać się można całej europejskiej czołówki. Nikt sobie nie pozwoli na to, by odpuścić start w tak ważnej imprezie na krótko przed olimpiadą. Nie można przecież tylko treningami budować formy. O poziom sportowy też bym się nie martwił. Mówiło się wiele o tym, że ubiegłoroczne mistrzostwa świata na krótkim basenie będą stały na niskim poziomie, bo były tuż po igrzyskach, a okazało się, że poziom był wysoki. Jestem przekonany, że w Szczecinie też tak będzie" - wyjaśnił.

 

Chęć zorganizowania mistrzostw Europy w 2011 roku wyraziły także Sztokholm, Madryt i Manchester, jednak tylko władze Szczecina w wymaganym terminie złożyły wszystkie niezbędne dokumenty.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook