PŚ: Erik Guay zwycięża w supergigancie

Kanadyjczyk Erik Guay triumfował w zaliczanym do cyklu Pucharu Świata supergigancie w norweskiej miejscowości Kvitfjell. Wyprzedził Austriaka Hannesa Reichelta, a trzecie miejsce zajęli ex aequo Norweg Aksel Lund Svindal i Szwajcar Tobias Gruenenfelder.

Dla Guaya to drugie zwycięstwo w karierze. Reichelta wyprzedził zaledwie o 0,02 s. Z kolei Svindal i Gruenenfelder minęli linię mety w tym samym czasie 1.32,26 (0,31 s po zwycięzcy).

"Wolałbym tak pojechać na igrzyskach olimpijskich w Vancouver, ale czasami szczęście nie sprzyja. Dawno nie stawałem na podium zawodów. Tym razem postanowiłem bardzo zaryzykować i opłaciło się" - powiedział Guay, który na trasie w Whistler był dwa razy piąty.

Szwajcar Didier Cuche, który w sobotę wygrał na tym samym stoku zjazd, w przejeździe supergiganta został zdyskwalifikowany. Zmalały więc jego szanse na triumf w klasyfikacji generalnej PŚ. Cuche ma 846 punktów i goni Austriaka Benjamina Raicha (1020 pkt) oraz Szwajcara Carlo Jankę (973 pkt). Sezon zakończy się czterema startami w Garmisch-Partenkirchen.