LM: Po raz drugi przegrali z Węgrami

W ostatnim spotkaniu grupy B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych mistrz Polski Vive Targi Kielce przegrał z MKB Veszprem KC 29:32 (14:14). Obydwa zespoły awansowały do 1/8 finału LM. Węgierski zespół został zwycięzcą grupy B, natomiast drużyna Vive Targi zajęła trzecie miejsce. Przeciwników w 1/8 finału poznają we wtorek, kiedy odbędzie się losowanie par.

Kielczanie przystąpili do meczu mocno skoncentrowani, od początku prowadzili jedną lub dwiema bramkami. Skuteczni byli w obronie, nie pozwolili piłkarzom Veszpremu na swobodne rozgrywanie akcji, świetnie bronił Marcyus Crevely. Gospodarze byli jednak niezbyt skuteczni w ataku, rzucali z nieprzygotowanych sytuacji. W 24. min. Węgrzy po raz pierwszy objęli prowadzenie, ale do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie uzyskał wyraźnej przewagi.

Po przerwie gra stała się jeszcze bardzie nerwowa i zacięta, piłkarze obu zespołów uważnie się pilnowali, bramkarze potwierdzali swa wysoką klasę. Prowadzenie zmieniało się co chwilę. Kielczanie, mając przewagę dwóch goli, kilkoma błędami i niecelnymi zagraniami ułatwili grę rywalom, którzy w 48. min. uzyskali przewagę trzech bramek. I znów gospodarze doganiali wynik, ze zdobywaniem bramek było jednak coraz trudniej, niektórzy piłkarze Vive byli wyraźnie zmęczeni. Z tego wynikały niedokładności w podaniach i niecelne strzały.

Tymczasem goście dość długo rozgrywali ataki, decydowali się na strzał w ostatniej chwili, nie tracili piłek. Kontrolowali sytuację i wygrali trzema bramkami. Potwierdzili, że zasłużenie zajęli pierwsze miejsce w grupie B i będą się liczyć w dalszych rundach Ligi Mistrzów.