Radwańska w trzeciej rundzie turnieju w Dubaju

Rozstawiona z numerem siódmym Agnieszka Radwańska pokonała Łotyszkę Anastazję Sewastową 6:3, 6:3 i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA Tour na twardych kortach w Dubaju (z pulą nagród 2 mln dol.). W pierwszej rundzie Polka miała tzw. wolny los, a w trzeciej zmierzy się z triumfatorką pojedynku między rozstawioną z numerem 10. Włoszką Flavią Pennettą a Niemką Andreą Petkovic.

Decydujący fragment pierwszej partii to cztery kolejne gemy wygrane przez krakowiankę, od stanu 1:2 do 5:2. W drugim secie prowadziła już 3:0, ale dwa kolejne gemy przegrała. Przy stanie 5:3 po raz kolejny przełamała serwis Łotyszki i zakończyła mecz po 78 minutach gry.

Radwańska wystartuje w Dubaju również w grze podwójnej, w parze z Marią Kirilenko. Rozstawiony z numerem ósmym polsko-rosyjski duet w pierwszej rundzie zmierzy się z Akguł Amanmuradową z Uzbekistanu i Białorusinką Darią Kustową.