Agnieszka Radwańska w półfinale

Agnieszka Radwańska zagra w półfinale turnieju w Tokio (fot. PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA)

Poczatki nie zapowiadały tak szybkiego i szczęśliwego dla Polki zakończenia. Radwańska oddała pierwszego gema przy własnym serwisie, mimo że wygrywała już 40:0. Nie nawiązała walki także w drugim i przegrywała 0:2. Potem jakby się przebudziła i znalazła receptę na grę 49. zawodniczki światowego rankingu. Wygrała pięć kolejnych gemów, a całego seta zakończyła 6:3.

Po pierwszej odsłonie meczu zaczęło padać. Organizatorzy zamknęli dach i tenisistki wróciły do rywalizacji. Dłuższa przerwa nie zdekoncentrowała Radwańskiej, która w drugim secie nie pozostawiła złudzeń rywalce. Polka oddała jedynie gema, przy prowadzeniu 3:0. Długie wymiany kończyły się zazwyczaj wygraną rozstawionej z numerem jedenastym Radwańskiej. Set zakończył się wynikiem 6:1.

To był dziesiąty ćwierćfinał Polki w tym sezonie, ale pierwszy zwycięski (po raz ostatni grała w półfinale turnieju WTA w październiku ubiegłego roku w Linzu, przegrywając z Serbką Aną Ivanovic). Kolejną jej przeciwniczką będzie Rosjanka Maria Szarapowa. W drugim półfinale spotkają się Chinka Na Li (15.) i Serbka Jelena Jankovic (7.).