PLH: Porażka tyszan, "dwucyfrówka" Pasów

Coś złego dzieje się z wicemistrzami Polski. GKS Tychy przegrał drugie z rzędu spotkanie w Polskiej Lidze Hokejowej. Skorzystała na tym Cracovia, która zaaplikowała "dwucyfrówkę" hokeistom z Jastrzębia i ma już 7 punktów przewagi nad tyszanami.

JKH GKS Jastrzębie i Akuna Naprzód Janów nie należą do potentatów PLH, toteż porażek w meczach z nimi na własnym lodowisku kibice GKS Tychy raczej nie brali pod uwagę. Tymczasem po raz drugi w tym tygodniu tyscy fani musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci przegranej z teoretycznie słabszym rywalem. Spotkanie zaczęło się dla wicemistrzów Polski tragicznie. Po pierwszej tercji nie przegrali do zera tylko dlatego, że w zamieszaniu pod bramką Naprzodu najprzytomniej zachował się Sławomir Krzak, trafiając do sieci. W drugiej odsłonie wydawało się, że tyszanie wracają na właściwy tor, ale ostatnia tercja ponownie przebiegała pod dyktando gości, którzy zdobyli 3 bramki.

Cracovia w meczu z JKH GKS pierwszą bramkę zdobyła już po 44 sekundach gry. Była to zapowiedź ostrego strzelania w wykonaniu zawodników Pasów, którzy jeszcze w pierwszej tercji zdobyli kolejne 4 gole. Mistrzowie Polski grając z inwencją strzelali kolejne bramki, na które bezradni gospodarze odpowiedzieli tylko trzema trafieniami.

W ostatnim spotkaniu grupy najsilniejszej Podhale przegrało z Zagłębiem Sosnowiec 4:5.

GKS Tychy - Akuna Naprzód Janów 4:6 (1:3, 3:0, 0:3)
0:1 Kacíř (Słodczyk) 06:52
0:2 Sośnierz 12:31
0:3 Sowiński (Salamon) 17:08
1:3 Krzak (Banachewicz) 17:36
2:3 Maćkowiak (Krzak) 27:18
3:3 Woźnica (Kotlorz, Bacul) 34:53, w przewadze
4:3 Krzak (Proszkiewicz) 39:24