PNA: Zatrzymano podejrzanych o zamach

Policja angolska zatrzymała w prowincji Kabinda dwie osoby w związku z zamachem na piłkarzy reprezentacji Togo, do którego doszło na dwa dni przed rozpoczęciem turnieju o Puchar Narodów Afryki.

 

"Dwie osoby zostały zatrzymane. Podamy komunikat, gdy tylko będziemy mieć więcej informacji" - oświadczył w państwowej stacji radiowej prokurator Antonio Nito.

 

W piątek autobus wiozący piłkarzy Togo znalazł się przez 20 minut pod ogniem zamachowców. Zginęli drugi trener Abalo Amele oraz rzecznik prasowy drużyny Stanislas Ocloo, a kilku piłkarzy zostało rannych. Do ataku przyznały się Siły Wyzwolenia Kabindy-Frakcja Zbrojna - organizacja walcząca o niepodległość tej bogatej w ropę naftową prowincji Angoli.

 

Piłkarze Togo zrezygnowali z udziału w mistrzostwach Afryki i w niedzielę wieczorem wrócili rządowym samolotem do kraju. Wycofanie się rozważa Ghana, która również miała rozgrywać mecze grupowe w Kabindzie. Władze Angoli obiecały jednak wzmocnienie sił bezpieczeństwa we wszystkich czterech miastach goszczących turniej.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook