PLH: GKS Tychy pokonał mistrza Polski

W meczu na szczycie hokejowej ekstraklasy Comarch Cracovia uległa GKS Tychy 2:5. Tyszanie prowadzą w tabeli z 3 punktami przewagi nad mistrzem Polski.

Tyszanie lepiej rozpoczęli spotkanie, zdobywając bramkę w 8 minucie. Jednak to Cracovia przeważała w pierwszej tercji, ale doskonale dysponowany Arkadiusz Sobecki zatrzymywał strzały gospodarzy. Pasy w ostatnich spotkaniach pokazały, że najgorzej grają w drugiej odsłonie. GKS postanowił to wykorzystać, rzucił się do ataku i został za to nagrodzony dwoma bramkami. Prowadząc 3:0 tyszanie cofnęli się do obrony, czyhając na kontry. Cracovia przejęła inicjatywę, złapała rytm gry i co chwila zagrażała bramce Sobeckiego. Wreszcie, za sprawą Mikołaja Łopuskiego, zdobyła pierwszą bramkę.

Trzecią tercję Pasy rozpoczęły w liczebnej przewadze i bardzo szybko zdobyły gola kontaktowego. Gospodarze, niesieni dopingiem kibiców, zepchnęli tyszan do chwilami rozpaczliwej obrony. Kiedy wydawało się, że musi paść bramka wyrównująca, czwartego gola zdobyli goście. Kontrę GKS-u uderzeniem do sieci wykończył Michał Woźnica. W ostatniej minucie gospodarzy dobił Robin Bacul.

Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
0:1 Bagiński (Wołkowicz) 08:01
0:2 Garbocz (Proszkiewicz, Witecki) 21:15
0:3 Parzyszek (Bacul) 23:12
1:3 Łopuski (Radwański, Musial) 32:21
2:3 Csorich (D. Laszkiewicz, L. Laszkiewicz) 40:38, w przewadze
2:4 Woźnica (Bagiński) 50:43
2:5 Bacul 59:11

Wojas Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów 8:4 (0:1, 5:1, 3:2)