Pływackie ME: Srebrny medal Kawęckiego

Rozpoczęły się pływackie mistrzostwa Europy na krótkim basenie (fot. EPA/KERIM OKTEN)

Radosław Kawęcki zdobył srebrny medal podczas odbywających się w Stambule mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie. Polak był drugi w finale 200 metrów stylem grzbietowym.

Kawęcki już w eliminacjach potwierdził, że jest w dobrej formie.Uzyskał piąty czas - 1.51,16 i awansował do finału. Najszybszy był Rosjanin Jewgienij Aleszyn - 1.49,66.

W finale Polak popłynął dużo szybciej. Czas 1.49,13, gorszy o 0,9 s od należącego do niego rekordu kraju, pozwolił zająć Kawęckiemu drugie miejsce. Zwyciężył Rosjanin Stanisław Doniec - 1.48,62.

Siódme miejsce w finale 400 metrów stylem dowolnym zajął Paweł Korzeniowski, powtarzając tym samym wynik z eliminacji. Polski pływak uzyskał czas 3.41,02. Zwyciężył Niemiec Paul Biedermann - 3.34,55.

Sztafeta Rosji wynikiem 1.32,08 ustanowiła rekord świata na dystansie 4 x 50 metrów stylem zmiennym mężczyzn, a Węgier Daniel Gyurta czasem 56,89 pobił rekord Europy na 100 m stylem klasycznym.