Goergl najszybsza w supergigancie

Austriaczka Elisabeth Goergl wygrała w niedzielę w kanadyjskiej miejscowości Lake Louise supergigant zaliczany do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Lindsey Vonn (USA), która straciła do triumfatorki 0,03 s. Trzecia była Ingrid Jacquemod (Francja) - strata 0,62 s.

Vonn była nieco zasmucona. Od wygrania trzecich z kolei zawodów, po zwycięstwach w dwóch zjazdach, dzieliła ją tak niewielka różnica. Na pocieszenie pozostał jej fakt odebrania żółtej koszulki liderki klasyfikacji generalnej PŚ 25-letniej mistrzyni świata w slalomie Niemce Marii Riesch.

Riesch w dwóch poprzednich zawodach PŚ - piątkowym i sobotnim zjeździe - stanęła na drugim stopniu podium. W obu przypadkach najszybsza była Vonn, która ma 389 pkt i wyprzedza Niemkę o 28 punktów. Najlepsza z reprezentantek gospodarzy Kelly Vanderbeek była w niedzielę jedenasta, tracąc do Goergl 1.32. W czołowej dziesiątce znalazły się po trzy alpejki z Austrii i Szwajcarii, dwie Francuzki oraz po jednej z Niemiec i USA.